2019 թվականին գյուղատնտեսության կարիքների համար 12.8 միլիարդ դրամ է հատկացվել ՀՀ պետական ​​բյուջեից: Այս մասին հունիսի 10-ին ՀՀ Ազգային Ժողովում մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովների համատեղ նիստին 2019 թվականի պետական բյուջեի կատարողականի վերաբերյալ զեկույցի քննարկմանն ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
Այս միջոցները, նրա խոսքով, ուղղվել են 8 բյուջետային ծրագրերի իրականացմանը, որոնց շրջանակներում 51 միջոցառում է նախատեսվել: «Միջոցների իրացման ցուցանիշը մոտ 64 տոկոս է կազմել»,- հավելեց նախարարը:
Միեւնույն ժամանակ, 2019-ին ՀՀ բնապահպանության նախարարության կարիքների համար պետական ​​բյուջեից 7.3 միլիարդ դրամ էր հատկացվել: Հատկացված միջոցներից օգտագործվել է 76.1 տոկոսը կամ 5.56 միլիարդ դրամ:

На нужды сельского хозяйства из госбюджета Армении в 2019 году было выделено 12,8 млрд. драмов. Об этом на совместном заседании постоянных парламентских комиссий в ходе обсуждения отчета об исполнении государственного бюджета на 2019 год заявил 10 июня министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
Эти средства, по его словам, были направлены на осуществление 8 бюджетных программ, в рамках которых  предусмотрели 51 мероприятие. «Показатель реализации средств составил порядка 64%», - добавил министр.
При этом на нужды Министерства окружающей среды в 2019 году из госбюджета было выделено 7,3 млрд. драмов. Из выделенных средств было использовано 76,1%  или 5,56 млрд. драмов.