Հունիսի 10-ին, ժամը 17:30-ի սահմաններում, Լոռու մարզի երկաթուղու Թումանյան-Սանահին հատվածում (2618 կմ), «Ճառագայթ» ՍՊԸ-ի կողմից ճանապարհաշինարարական աշխատանքների անփույթ կազմակերպման արդյունքում, մինչև երկու տոննա քաշով ժայռաբեկոր անջատվել է ժայռից և ընկել երկաթուղային գծերի վրա: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերության լրատվական ծառայությունից։
Արդյունքում երկաթուղուն պատճառվել է նյութական վնաս երկաթուղային ռելսերի դեֆորմացիայի տեսքով: Ներկայումս երթևեկությունն այս հատվածում դադարեցված է, «Հարավկովկասյան երկաթուղի» ընկերությունը իրականացնում է վերականգնողական աշխատանքներ: Ընկերությունը դեպքի մասին տեղեկացրել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը:

На перегоне Туманян-Санаин в Лорийской области Армении (2618 км) 10 июня около 17:30 в результате небрежной организации дорожно-строительных работ со стороны ООО «Чарагайт» со скалы сорвалась и упала на железнодорожные пути каменная глыба весом до двух тонн.
Как сообщает пресс-служба ЮКЖД, в результате железной дороге причинен материальный ущерб в виде деформации рельс. В настоящее время движение по данному участку пути остановлено, компания «Южно-Кавказская железная дорога» ведет восстановительные работы. Об инциденте компания уведомила МЧС.