Ներքաղաքական կոնյուկտուրան չպետք է բացասաբար ազդի հարաբերությունների վրա: Այս մասին այսօր օնլայն մամուլի ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Հայաստանում ՌԴ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
Նրա խոսքով՝ երկու երկրների միջեւ հարաբերությունների բարձր մակարդակը չպետք է փոփոխվի այս կամ այն պրոցեսների կամ անձանց պատճառով:
«Այն, որ ռուսական թեման առկա է Հայաստանի ներքաղաքական քննարկումներում, բացատրելի է՝ հաշվի առնելով մեր հարաբերությունների կարեւորությունը: Հարաբերությունների բարձր մակարդակը պետք է պահպանել: ՀՀ ղեկավարության դիրքորոշումը վկայում է այն մասին, որ Հայաստանը եւս հակված է դրան»,-ասաց դեսպանը:

Domestic political conditions should not affect the relations, the Russian ambassador to Armenia Sergey Kopirkin told a briefing on Thursday.
According to him, the high level of relations between the two countries should not undergo changes regardless of certain processes or persons.
“The fact that the Russian topic is present in the domestic political discussion in Armenia is understandable, given the importance of our relations. A high level of relationships needs to be maintained. The position of the Armenian leadership shows that Armenia is also committed to this,” he added.