ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԻԻՀ Մեջլիսի նախագահ Մոհամադ Բաղեր Ղալիբաֆին:
««Ձերդ գերազանցություն,
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Իրանի Իսլամական Հանրապետության Մեջլիսի նախագահի բարձր եւ պատասխանատու պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ եւ մաղթում հաջողություններ Ձեր առաքելության իրականացման գործում:
Մեծ ավանդ ունենալով Իրանի Իսլամական Հանրապետության պաշտպանության, անվտանգության, ինչպես նաեւ Թեհրանի կառավարման ոլորտներում` վստահաբար օրենսդիր իշխանության ղեկավարի պաշտոնում եւս Դուք ակնառու ձեռքբերումներ կունենաք:
Հայաստանը մեծապես կարեւորում է մեր երկրների միջեւ գոյություն ունեցող դարավոր բարեկամական կապերն ու ջերմ հարաբերությունները: Այսօր մեր երկրների հարաբերությունների ընդհանուր օրակարգն ընդգրկում է շփումների լայն շրջանակ` մշակութային եւ միջկրոնական կապերից մինչեւ տնտեսական փոխգործակցություն:
Համոզված եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի եւ Իրանի միջեւ  միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը կշարունակի իր վերընթաց ուղին եւ նոր լիցք կհաղորդի մեր երկու երկրների միջեւ առկա համագործակցությանը` ի նպաստ մեր պետությունների եւ ի բարօրություն հայ եւ իրանցի բարեկամ ժողովուրդների:
Ընդունեք խնդրեմ, Ձերդ գերազանցություն, խորին հարգանացս հավաստիքը»,- ասված է ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում»:

Speaker of the National Assembly of Armenia Ararat Mirzoyan has sent a congratulatory message to Speaker of the Majlis (Parliament) of the Islamic Republic of Iran Mohammad Bagher Ghalibaf.
On behalf of the National Assembly of the Republic of Armenia and myself, I cordially congratulate you on being elected Speaker of the Majlis of the Islamic Republic of Iran and wish you success in implementing your mission.
You have made great contributions to the defense and security of the Islamic Republic of Iran and to city management in Tehran, and you will surely make outstanding achievements as the head of parliament.
Armenia attaches great importance to the existing centuries-old friendly ties and cordial relations between our countries. Today, the common agenda of our countries’ relations covers a broad range of contacts, starting from cultural and interreligious ties and ending with economic cooperation.
I am certain that during your term of office the interparliamentary cooperation between Armenia and Iran will continue to grow and give a new impetus to the existing cooperation between our two countries for the benefit of our countries and for the welfare of the friendly Armenian and Iranian nations.