Թուրքիայի քրդական «Ժողովուրդների դեմոկրատական» կուսակցության հայ պատգամավոր Կարո Փայլանն անդրադարձել է իր կուսակցության կողմից կազմակերպվելիք քայլարշավի դեմ արգելքներին։
Թուրքական T24–ի հետ զրույցում հայ պատգամավորը նշել է, որ ցանկացած ժամանակ իշխող «Արդարություն եւ զարգացում»,  «Ազգային շարժում» եւ ընդդիմադիր «Ժողովրդահանրապետական» կուսակցությունները կարող են քայլարշավ անել, սակայն երբ  իրենք են ցանկանում անել, պետությունը խոչընդոտներ է ստեղծում։
Կարո Փայլանը շեշտել է, որ ամեն անգամ իր կուսակցությունը կարողացել է մտնել խորհրդարան եւ առանց իրենց ոչ ոք չի կարող հաղթել Էրդողանին։

Armenian MP of Turkey’s Peoples’ Democratic Party Garo Paylan has touched upon the bans on the march to be held by his political party.
During an interview with Turkey’s T24, the Armenian MP stated that the ruling Justice and Development Party, the National Movement Party and the opposition Republican People's Party can hold marches whenever they want, but the government creates obstacles when the Peoples’ Democratic Party wants to hold a march.
Paylan also stressed that his political party has succeeded in entering parliament every time and that nobody can win Erdogan without his political party.