Երեկ երեկոյան հրապարակվել է Եվրոպայի Խորհրդի Վենետիկի Հանձնաժողովի՝ ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 300․1 հոդվածի սահմանադրականության հարցով ՍԴ-ի դիմումի հիման վրա խորհրդատվական կարծիքը։
ՀՀ 2-րդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական թիմը տեղեկացնում է, որ այսօր՝ հունիսի 19-ին, ժամը 12։00-ին Երեւանի Անգլիական այգում տեղի կունենա ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի պաշտպաններ Հովհաննես Խուդոյանի եւ Արամ Վարդեւանյանի ճեպազրույցը, որի ընթացքում փաստաբանները կպատասխանեն Վերաքննիչ դատարանի որոշմանը եւ Վենետիկի Հանձնաժողովի խորհրդատվական կարծիքին վերաբերող հարցերին։

Вчера вечером было обнародовано консультативное мнение Венецианской комиссии Совета Европы относительно заявления Конституционного суда по вопросу конституционности статьи 300.1 Уголовного кодекса Армении.
Команда адвокатов второго президента РА Роберта Кочаряна сообщает, что в Английском парке Еревана 19 июня в 12:00 состоится брифинг адвокатов экс-президента Ованнеса Худояна и Арама Вардеваняна, в ходе которого юристы ответят на вопросы относительно решения Апелляционного суда и консультативного заключения Венецианской комиссии.