Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորանք է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
ՌԴ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է.
«Մեծարգո Արմեն Վարդանի,
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ՝ ծննդյան օրվա առթիվ։
Ռուսաստանում բարձր են գնահատում ռուս-հայկական դաշնակցային հարաբերությունների զարգացման գործում Ձեր ակտիվ շահագրգռությունը։ Համոզված եմ, որ երկկողմ կառուցողական համագործակցության հետագա ընդլայնումը, եվրասիական ինտեգրացիոն գործընթացների շրջանակում գործընկերային փոխգործակցությունը համապատասխանում են մեր եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին։
Հարգարժան Արմեն Վարդանի, անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ պետական գործունեության մեջ»։

Президенту Республики Армену Саркисяну по случаю дня рождения поздравительное послание направил Президент Российской Федерации Владимир Путин.
В поздравительном послании Президента РФ говорится:
«Уважаемый Армен Варданович,
Сердечно поздравляю Вас с Днём рождения.
В России высоко ценят Вашу активную заинтересованность в развитии российско-армянских союзнических отношений. Уверен, что дальнейшее наращивание конструктивного двустороннего сотрудничества, партнёрского взаимодействия в рамках евразийских интеграционных процессов отвечает коренным интересам наших братских народов.
Искренне желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, крепкого здоровья, благополучия и успехов в государственной деятельности».