ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Կարեն Համբարձումյանը կորոնավիրուսով է վարակվել։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց պատգամավորը՝ հավելելով, որ թեստի պատասխանը երեկ երեկոյան է ստացել։
«Հիմա ես եկել եմ «Աստղիկ» բժշկական կենտրոն՝ լրացուցիչ ստուգումներ եմ անցնում։ Ինձ մոտ ամեն ինչ նորմալ է, ես իմ ոտքով, իմ մեքենայով եկել եմ հիվանդանոց ստուգումներ անցնելու»,- ասաց Կարեն Համբարձումյանը` հավելելով, որ այլ հարցերի չի կարող պատասխանել։ Առավել մանրամասն կխոսի ստուգումներն անցնելուց հետո։
Հիշեցնենք, որ «Իմ քայլից» Վիկտոր Ենգիբարյանը, Քրիստինե Պողոսյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Հայկ Գևորգյանը, Հակոբ Սիմիդյանը, Արեն Մկրտչյանը, ԲՀԿ-ից Վահե Էնֆիաջյանը, Իվետա Տոնոյանը, Արման Աբովյանը ևս կորոնավիրուսով են վարակվել։ ԼՀԿ-ից կորոնավիրուսով վարակվածներ այս պահին հայտնի չեն։ Ավելի վաղ Գևորգ Գորգիսյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել էր, որ շփվել է վարակակրի հետ և ինքնամեկուսացել է։

Депутат парламентской фракции «Мой шаг» Карен Амбарцумян заразился коронавирусом. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении - NEWS.am заявил депутат, добавив, что ответ на тест получил вчера вечером.
«Сейчас я приехал в медицинский центр «Астхик» для прохождения дополнительного обследования. У меня все нормально, я приехал сам, на своей машине», - сказал Карен Амбарцумян, добавив, что не может ответить на другие вопросы.
Напомним, что коронавирусом заразились депутаты из «Моего шага» Виктор Енгибарян, Кристине Погосян, Цовинар Варданян, Айк Геворкян, Акоп Симидян, Арен Мкртчян, из «ПА» Ваге Энфиаджян, Ивета Тоноян, Арман Абовян. На данный момент о заболевших из «Светлой Армении» ничего не известно. Ранее Геворк Горгисян на своей странице в фейсбук сообщил, что контактировал с заболевшим и самоизолировался.