Պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանը հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված զորահանդեսից վերադառնալուց հետո աշխատավայրում եղել է ինքնամեկուսացման մեջ։ «Արմենպրես»-ի հարցին ի պատասխան՝ արդյոք Մոսկվայից վերադառնալուց հետո նախարարը հետազոտվել է, այս մասին ասաց նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։
«Վերադառնալու 7-րդ օրը, ըստ կարգի, երկու անգամ թեստավորվել է՝ հետազոտման ԻՖԱ եւ ՊՇՌ մեթոդներով։ Թեստերի արդյունքները բացասական են, եւ նախարարը շարունակում է լիարժեքորեն կատարել ծառայողական պարտականությունները»,- նշեց Ստեփանյանը։
Հունիսի 24-ին Մոսկվայում կայացած Հայրենական Մեծ Պատերազմի 75-րդ տարեդարձին նվիրված շքերթին Հայաստանը ներկայացել է 75 հոգուց բաղկացած զորախմբով` պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանի գլխավորությամբ։

YEREVAN. – After returning from the military parade in Moscow, on June 24, dedicated to the 75th anniversary of the victory in the Great Patriotic War, Armenia’s Defense Minister Davit Tonoyan was in self-isolation at work. Shushan Stepanyan, the minister's spokesperson, said this in response to Armenpress' question as to whether the minister had been examined for COVID-19 after returning from Moscow.
"On the seventh day of his return, according to procedure, he was tested twice (…). The results of the tests are negative, and the minister continues to fully fulfill his official duties," Stepanyan added.