ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի վերնաշապիկի վաճառքի մասին հայտարարությանը համացանցում, որ նա իբր թողել է հյուրանոցներից մեկում, չի կարելի հավատալ, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է ՌԴ նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
Մասնավոր հայտարարությունների հանրաճանաչ կայքում հաղորդագրություն էր տարածվել նախագահի վերնաշապիկի վաճառքի մասին, որը, նա իբր մոռացել էր Նիժնի Նովգորոդի Sheraton հյուրանոցում: Ինչպես նշվում է հայտարարության մեջ, վերնաշապիկը գտնվել է սենյակը մաքրելու ժամանակ, այն չի լվացվել, եւ անհրաժեշտության դեպքում վաճառողը պատրաստ է տալ փորձաքննության տալ այն: Լոտի գինը 165 հազար ռուբլի է: Վերջին անգամ Պուտինը աշխատանքային այցով եղել էր Նիժնի Նովգորոդում 2019 թվականի հոկտեմբերի 10-ին, որտեղ  անցկացնում էր նախագահին կից Ֆիզիկական կուլտուրայի եւ սպորտի զարգացման խորհրդի նիստը:
Ինքը՝ վաճառողը հաստատել է, որ վերնաշապիկը դեռ վաճառվում է։ Ըստ նրա՝ վերնաշապիկի վրա ոչ մի ատրիբուտ չկա, որը կարող է հաստատել դրա պատկանելիությունը, սակայն կարելի է ԴՆԹ փորձաքննության ուղարկել։
Պեսկովը հայտարարել է, որ նման գովազդներին չի կարելի վստահել:
«Ոչ: Այդպիսի բան չի կարող լինել»,- ասել է նա՝ պատասխանելով հարցին՝ հնարավո՞ր է արդյոք, որպեսզի նախագահի շապիկը մոռացվի, եւ արդյոք հավաստի են վաճառքի վերաբերյալ այդպիսի լուրերը։

Объявлению в интернете о продаже рубашки, которую президент Владимир Путин якобы оставил в одном из отелей, верить нельзя, заявил РИА Новости  пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков.
На популярном сайте частных объявлений появилось сообщение о продаже рубашки президента, которая якобы была забыта в отеле Sheraton в Нижнем Новгороде. Как отмечается в объявлении, рубашка была найдена при уборке номера, она не стирана, а продавец при необходимости готов отдать на экспертизу. Цена лота – 165 тысяч рублей. Последний раз Путин был с рабочей поездкой в Нижнем Новгороде 10 октября 2019, где проводил заседание Совета при президенте по развитию физической культуры и спорта.
Сам продавец подтвердил, что рубашка все еще продается. По его словам, на ней нет никаких атрибутов, подтверждающих ее принадлежность, но можно отправить ее на ДНК-экспертизу.
Песков же заявил, что таким объявлениям верить нельзя.
«Нет. Такого быть не может», - сказал он, отвечая на вопрос, возможно ли, что рубашка президента может быть забыта, и заслуживают ли доверия такие сообщения о продаже.