Սաքարիա շրջանի դատախազությունը երեք մարդու ձերբակալության թույլտվությունէ տվել՝ Թուրքիայում հրավառությունների գործարանում պայթյունի գործով, շաբաթ օրը նրանք կալանավորվել են, հայտնում է Anadolu-ն։
Տեղեկացվում է, որ ոստիկանությունը ձերբակալել է ձեռնարկույթան ղեկավարին եւ երկու պետերի։ կասկածյալները տեղափոխվել են ոստիկանական բաժանմունք։
Հրավառությունների գործարանում պայթյունը տեղի է ունեցել ուրբաթ օրը՝ Հենդեկ քաղաքի մերձակայքում: Սաքարիայի նահանգապետ Չեթին Օքթայ Քալդիրիմի խոսքով՝ պայթյունի պահին գործարանում եղել է 150-200 աշխատակից։ Նշվում է, որ պայթյունի պահին գործարանում եղել է 110 տոննա հրավառության սարք: Վերջին տվյալներով՝ պայթյունի հետեւանքով 4 մարդ զոհվել է, եւս 114-ը վիրավորվել են, հայտնում է ՌԻԱ Նովոստի-ն:

Прокуратура провинции Сакарья выдала ордер на арест трёх человек по делу о взрыве на фабрике фейерверков в Турции, в субботу они были задержаны, сообщает агентство Anadolu.
Сообщается, что полиция арестовала ответственного руководителя и двух начальников предприятия, на котором произошел взрыв. Подозреваемые были доставлены в полицейский участок.
Взрыв на фабрике фейерверков произошел в пятницу неподалеку от города Хендек. По словам губернатора Сакарьи Четина Октайя Калдырыма, на момент взрыва на фабрике находились от 150 до 200 сотрудников. Отмечается, что в момент взрыва на фабрике находилось 110 тонн фейерверков. По последним данным в результате взрыва погибли 4 человека, еще 114 пострадали, передает РИА Новости.