Ավելի քան կես միլիարդ դոլար՝ էներգետիկ ենթակառուցվածքների վերակառուցման եւ վերազինման համար: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ տեղադրելով կառավարության պատրաստած տեսանյութը:
Աշնակի 220 կիլովոլտով ենթակայանի վերակառուցման եւ վերազինման աշխատանքները շուտով կավարտվեն. Մոտ 10 մլն դոլար է ներդրվել համակարգում ենթակառուցվածքների արդիականացումը կնպաստի Հայաստանում էներգետիկ անվտանգությանը, հուսալիությանը, նաեւ սպառողներին անխափան, կայուն էներգամատակարարում ապահովելուն:
ՏԿԵ էներգետիկայի վարչության պետ Տիգրան Մելքոնյանի խոսքով, նախատեսում են ներդնել ենթակառուցվածքների ոլորտում 550-600 մլն դոլարի ենթակայանների օդային գծերի կառուցման համար: Անցած տարի արդեն ավարտել են «Հաղթանակ» ենթակայանի վերակառուցումը, աշխատանքներ են տարվում նաեւ Շինուհայր, Ագարակ-2, Վանաձոր-1 ենթակայաններում: Հերթում են Արարատ-2-ը, Զովունին, Լիճքը:

More than half a billion US dollars for the reconstruction and upgrade of energy infrastructure. Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan wrote about this on his Facebook page, posting a respective video made by the government.
Accordingly, the reconstruction and upgrade of the Ashnak village electricity substation will be completed soon. About $10 million has been invested, and the modernization of the infrastructure in the system will help ensure energy security, reliability, as well as uninterrupted and stable energy supply to consumers in Armenia.
According to Tigran Melkonyan, head of the Energy Department, they plan to invest $550-600 million in the infrastructure sector to build power lines for substations.