Ազգային ժողովրի արտահերթ նիստ նախատեսվում է, սակայն թե ո՞ր օրը, եւ ի՞նչ օրակարգով դեռ հայտնի չէ։ Այս մասին NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Լիլիթ Մինասյանը:
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Անի Սամսոնյանը NEWS.am-ի հետ զրույցում ասաց՝ սպասում են, որ չորեքշաբթի օրը նիստ կգումարվի, սակայն դեռ հստակ տեղեկություն չունեն։
Ըստ Armlur.am-ի՝ արտահերթ նստաշրջանը  հրավիրվելու է ոչ թե Կառավարության, այլ «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավորների նախաձեռնությամբ, քանի որ կան հարցեր, որոնք այս ընթացքում չեն քննարկվել։ Չորեքշաբթի ԱԺ  ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկելու է ԿԲ խորհրդի անդամի թեկնածուի հարցը եւ չի բացառվում, որ այդ հարցն էլ ընդգրկվի օրակարգում:

YEREVAN. – A special session of the National Assembly (NA) of Armenia is planned, but it is not yet known on which day and on what agenda; Lilit Minasyan, Deputy Chief of Staff of the NA, stated this in a conversation with Armenian News-NEWS.am.
Ani Samsonyan, a member of the opposition Bright Armenia faction in parliament, told Armenian News-NEWS.am that they expect for this special session to be convened on Wednesday, but they do not have clear information on it yet.
According to Armlur.am, this special session will not be convened on the initiative of the government, but on the initiative of the MPs of the majority My Step faction, as there are issues that have not been discussed during this period.