Արտաքին գործերի եւ անվտանգության քաղաքականության հարցերով ԵՄ բարձրագույն ներկայացուցիչ Ջոզեպ Բորելը Անկարայում Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլյութ Չավուշօղլուի հետ բանակցությունների արդյունքներով հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ շփոթել է Ռուսաստանին եւ Թուրքիային, հաղորդում է TRT-ը:
«Կարծում ենք, որ հետագայում, երբ համաճարակային սահմանափակումները չեղարկվեն, մենք կարող ենք ակտիվացնել մեր երկխոսությունը: Շատ խնդիրներ ունենք, որոնց մասին պետք է խոսենք: Մենք պետք է շարունակենք համատեղ ջանքերը՝ Ռուսաստանի եւ Եվրամիության միջեւ հարաբերությունները լավացնելու համար»,-ասել է նա, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը:
Ապա նա ժպտացել է եւ իրեն ուղղել՝ «Թուրքիայի, Թուրքիայի հետ»:
Թուրքիայի եւ Եվրամիության միջեւ հարաբերությունները սրվել են հունիսին Միջերկրական ծովում ֆրանսիական եւ թուրքական ռազմանավերի միջեւ տեղի ունեցած միջադեպից հետո:

EU High Representative for Foreign Affairs and Security Policy Josep Borrell confused Turkey with Russia during a press conference held after his meeting with Turkish Foreign Minister Mevlut Cavusoglu in Ankara, TRT reports.
“We believe we can enhance our dialogue when the epidemic restrictions are lifted in the future. There are many problems that we need to talk about. We need to continue our joint efforts for betterment of the relations between Russia and the European Union,” Borrell said, after which he smiled and corrected himself by saying ‘with Turkey, Turkey’, TASS reports.
The relations between Turkey and the European Union became tense after the incident that took place between French and Turkish warships at the Mediterranean Sea in June.