2020 թվականի հուլիսի 8-ին նախարար Ռուստամ Բադասյանը մասնակցել է ԵԱՀԿ-ի եւ ՄԱԿ-ի Զարգացման ծրագրի հետ համատեղ կազմակերպած՝ «Հայաստանում հակակոռուպցիոն բարեփոխումների ամրապնդումը» ծրագրի ձեռքբերումների եւ հետագա քայլերի վերաբերյալ հեռավար հանդիպմանը: Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաեւ արդարադատության փոխնախարարներ Սրբուհի Գալյանն ու Քրիստիննե Գրիգորյանը, Կոռուպցիայի դեմ պայքարի գրասենյակում ԵԱՀԿ եւ ՄԱԶԾ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, տարբեր երկրների դեսպանատան ղեկավար կազմի ներկայացուցիչներ:
Քննարկման ընթացքում նախարար Բադասյանը շնորհակալություն է հայտնել գործընկերներին արդյունավետ համագործակցության եւ հակակոռուպցիոն ոլորտի բարեփոխումներին շարունակական աջակցություն տրամադրելու համար:
Նախարարն իր ելույթում անդրադարձել է վերջին ժամանահատվածում հակակոռուպցիոն ոլորտում Հայաստանի իրականացրած ռազմավարական եւ ինստիտուցիոնալ փոփոխություններին, ընթացիկ միջոցառումներին, ինչպես նաեւ ներկայացրել առաջիկայում ձեռնարկվելիք քայլերի վերաբերյալ տեղեկություն:
Քննարկումների արդյունքում մասնակիցներն իրենց պատրաստակամությունն են հայտնել շարունակաբար աջակցելու Հայաստանում հակակոռուպցիոն բարեփոխումներին եւ, հատկապես, հակակոռուպցիոն մարմինների ստեղծման եւ ինստիտուցիոնալ կայացման գործընթացներին:

Minister of Justice of Armenia Rustam Badasyan today participated in the remote meeting devoted to the achievements of the Strengthening Anti-Corruption Reforms in Armenia Program of the OSCE and the UNDP and the future actions, as reported the Department of Information and Public Relations at the Ministry of Justice.
During the discussion, Minister Badasyan extended thanks to his colleagues for the effective cooperation and for providing ongoing support to the reforms in the anti-corruption field.
The minister touched upon the strategic and institutional changes that Armenia has recently made in the anti-corruption field and the current actions and provided information about the future actions.
After the discussion, the participants expressed their willingness to continue to support the anti-corruption reforms in Armenia and especially the establishment and institutional functioning of anti-corruption bodies.