Հայաստանը 80-րդ տեղն է զբաղեցնում տարբեր երկրների անձնագրային ինդեքսում, որը կազմել է Henley & Partners-ը: Երկրի քաղաքացիները առանց վիզայի կարող են այցելել 63 երկիր:
Վրաստանը 53-րդ տեղում է, այս երկրի քաղաքացիները կարող են առանց վիզայի ճանապարհորդել 116 երկրներ: Ադրբեջանը գտնվում է 76-րդ տեղում (67 երկիր):
Ինդեքսում առաջին տեղը զբաղեցնում է Ճապոնիան, որի քաղաքացիները առանց վիզայի կարող են այցելել 191 երկիր, նրան հաջորդում է Սինգապուրը՝ 190 երկիր: Երրորդ տեղը կիսում են Գերմանիան եւ Հարավային Կորեան`189 պետություն: Չորրորդ տեղում Իսպանիան եւ Իտալիան են՝ 188 երկիր, հինգերորդում՝ Ավստրիան՝ 187 երկիր:
Առաջին տասնյակում են նաեւ Պորտուգալիան, Մեծ Բրիտանիան, ԱՄՆ-ը, Շվեյցարիան, Հունաստանը, Մալթան, Ավստրալիան, Կանադան:

Армения заняла 80-е место в Индексе паспортов разных стран, составленном компанией Henley & Partners. Граждане страны могут посещать без визы 63 страны.
Грузия – на 53-м месте, граждане этой страны могут путешествовать без виз в 116 стран. Азербайджан на 76-ом (67 страны).
Первое место в Индексе занимает Япония, граждане которой могут посещать без виз 191 страну, далее следуют Сингапур – 190 стран. Третье место делят между собой Германия и Южная Корея - 189 государств. На четвертом Испания и Италия - 188 государств, на пятом Австрия - 187 стран.
В десятку также входят Португалия, Великобритания, США, Швейцария, Греция, Мальта, Австралия, Канада.