Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարարությունը որոշում է կայացրել Հայաստանին հատկացնել 200 000 եվրո գումար՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար խիստ անհրաժեշտ սարքավորումներ գնելու նպատակով։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
«Նիդերլանդներն աջակցում են Հայաստանին կորոնավիրուսի դեմ պայքարում
Նիդերլանդների արտաքին գործերի նախարարությունը որոշում է կայացրել Հայաստանին հատկացնել 200 000 եվրո գումար՝ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի համար խիստ անհրաժեշտ սարքավորումներ գնելու նպատակով։
Ըստ ՆԹ արտգործնախարարության եւ ՀՀ առողջապահության նախարարության միջեւ հուլիսի 9-ին ստորագրված համաձայնագրի՝ օժանդակության շրջանակներում հատկացված գումարն ուղղվելու է հայաստանյան ընկերություններից 3 հատ PCR թեսթավորման սարք, 100 հատ հիվանդանոցային մոնիտոր եւ 1 կենսաբանական անվտանգության խցիկ ձեռք բերելուն։
ՀՀ առողջապահության նախարարությունը հայաստանյան ընկերություններից արդեն պատվիրել է վերոնշյալ սարքավորումները, որոնք Հայաստան կառաքվեն մոտ ժամանակներս»։

YEREVAN. – The Ministry of Foreign Affairs (MFA) of the Netherlands has decided to allocate 200,000 euros to Armenia to purchase equipment necessary for the fight against the coronavirus, reported the Armenian MFA press service.
According to the agreement signed between the MFA of the Netherlands and the Ministry of Health of Armenia on July 9, this amount will be directed to the purchase of 3 PCR test devices, 100 hospital monitors and one biological security booth from Armenian companies.
The Ministry of Health of Armenia has already ordered the above-mentioned equipment from Armenian companies, and it will be delivered to the country in the near future.