Բեռլինում հարձակում է տեղի ունեցել Սիրիայից մի հայի՝ Բունդեսթագի աշխատակից Գեւորգ Ալմասյանի վրա: Journalisten Watch-ը հայտնում է, որ հուլիսի 6-ին երկու իսլամիստներ դանակով հարձակվել են նրա վրա:
«Երկու իսլամիստներ փողոցում դանակով հարվածել են Ալմասյանին՝ փորձելով սպանել նրան: Ալմասյանին հաջողվել է փախչել: Նա մոտ 10 րոպե վազել է Բեռլինի փողոցով եւ օգնություն կանչել, բայց ոչ ոք չի արձագանքել»,- նշվում է հոդվածում։
Գեւորգ Ալմասյանը հայ քրիստոնյա է, ով ապաստան է ստացել Գերմանիայում։ 2018 թվականից նա Բունդեսթագում պատգամավոր Մարկուս Ֆրոնմայերի օգնական է աշխատում: Ալմասյանը մահվան սպառնալիքներ է ստանում 2019 թվականից, երբ նրա դեմ արշավ սկսեցին T-Online-ի գլխավոր խմբագիր Լարս Վիենանդը եւ սիրիացի ակտիվիստ-իսլամիստ Նահլա Օսմանը:
Ուրբաթ օրը Twitter-ի իր էջում Ալմասյանը գրել է, որ իրեն ասել են, թե գերմանացի լրագրողները, ովքեր իր դեմ արշավ են սկսել ԶԼՄ-ներում 2019-ի փետրվարին եւ իր կյանքը վտանգի են ենթարկում՝ իր դեմ տրամադրելով արմատական իսլամիստներին, այժմ պատրաստում են նոր հոդված՝ իր վրա հարձակումը հերքելու համար։

Armenian from Syria Kevork Almassian has been stabbed in Berlin, Journalisten Watch reported.
The Armenian managed to escape and was running along the street for about 10 minutes calling for help, but no one reacted, the publication added.
Kevork Almassian is an Armenian Christian who has been granted asylum in Germany. Since 2018, he worked as an assistant to Bundestag MP Markus Frohnmaier. Almassian has been threatened with death since 2019 when the T-Online editor-in-chief Lars Wienand and the Syrian Islamic activist Nahla Osman launched a campaign against him.
Almassian tweeted Friday that German journalists - who launched a campaign against him in the media in February 2019 and put his life in danger by setting radical Islamists against him - are now preparing a new publication refuting that they attacked him.
The Armenian also said that he deleted the photo of his attacker since the case is being investigated by law enforcement officers.