Փարիզում Ադրբեջանի դեսպանատան դիմաց այսօր` հուլիսի 19-ին, մեծ թվով հայեր են հավաքվել, որոնք իրենց բողոքն են հայտնում ընդդեմ ադրբեջանական ագրեսիայի:
Հավաքվածներն իրենց հետ բերել են Հայաստանի դրոշներ եւ պաստառներ, նրանք երգեցին ՀՀ հիմնը: Ակցիայի մասնակիցները վանկարկում են` «Արցախը մերն է»:
Ադրբեջանական դեսպանատան դիմաց մեծ թվով ոստիկանական մեքենաներ են կանգնած, ոստիկաններն էլ հսկում են ակցիան:
Նշենք, որ աշխարհի տարբեր երկրներում հայ համայնքի ներկայացուցիչները իրենց բողոքի ձայնն են բարձրացնում ադրբեջանական դեսպանատների դիմաց: Այսօր նման ակցիա է տեղի ունեցել նաեւ Նիդերլանդներում Ադրբեջանի դեսպանության դիմաց:

A crowd of Armenians have gathered in front of the Embassy of Azerbaijan in Paris and are protesting against Azerbaijan’s aggression.
With Armenian national flags and posters, they sang the Armenian national anthem, and now they are screaming “Artsakh is Ours”.
There are many police cars parked in front of the Embassy of Azerbaijan, and police officers are overseeing the protest.
Armenians around the world are holding protests in front of the Azerbaijani embassies, and a similar protest was held in front of the Embassy of Azerbaijan in the Netherlands.