NEWS.am–ի տեղեկություններով՝ երեկ երեկոյան միջադեպ է տեղի ունեցել «ՍԻԼ Կոնցեռն» ՍՊԸ-ի հիմնադիր, գործարար Խաչատուր Սուքիասյանին պատկանող գրասենյակներից մեկում։
Մոսկվաբնակ գործարար Օնիկ Կարապետյանը NEWS.am–ին հայտնեց, որ Խաչատուր Սուքիասյանի կրտսեր եղբայրը Երևանի Զավարյան փողոցում գտնվող գրասենյակում (Նախկին Սիլաչի հյուրանոցի հարևանությամբ)  թիկնապահի հետ ծեծի է ենթարկել իրեն։
«Ինձ զանգահարեցին, ասացին, որ մորքուրիդ տղայի հետ կապված խոսակցություն կա, 2016թ. իրար հետ գործ եք արել, իրեն փող ես պարտք։ Ասացի՝ դուք դրա հետ ի՞նչ կապ ունենք, ասացին՝ արի, կխոսենք»,–ասաց մեր զրուցակիցը։
Գործարարը պատմեց, որ տարիներ առաջ Մոսկվայում մորաքրոջ որդու հետ շինարարության հետ կապված գործ են սկսել, սակայն չեն հաջողել և ֆինանսական վնասներ են կրել, այնուհետև մորաքրոջ որդին պահանջել է  վերադարձնել իր ներդրած գումարը, մինչդեռ Կարապետյանը պնդում է, որ ամեն ինչ օրինական է եղել, և ինքը որևէ մեկին գումար պարտք չէ։
«Գնացի Սիլաչիի կողմերը, իրենց տարածքն էր, Ռուբենն ու ախռանիկներն էին։ Ռուբենն ասաց՝ մեր փողն ա, մեզ պետք ա տաս էդ փողը, ասացի՝ ես ոչ մեկին փող պարտք չեմ։  Սկզբում ասացին, իբր 80. 000 ԱՄՆ դոլար եմ պարտք, հետո՝ 200.000 դոլար։ Ռուբենն ասաց՝ քեզ  երկու օր ժամանակ, եթե 200.000 դոլար չբերես, ուրեմն տունդ վարի կտանք, տանդ տեղն էլ գիտենք, քեզ էլ գիտենք։ Ես ասացի՝ ոչ մեկին էլ պարտք չեմ, ու էդ խոսքիս վրա Ռուբենն էր ու իր ախռանի պետ Արտաշը սկսեցին հարվածել ինձ, դեմքիս ու գլխիս էին խփում, քիթս ջարդել են։ Ինձ ասացին՝ աջ ու ձախ չանես, ոչ մի տեղ չգնաս, չբողոքես, մեկ ա՝  վարչապետն էլ ա մեր յանից, ոստիկանությունն էլ»,–ասաց Կարապետյանը՝ հավելելով, որ ամբողջ գիշեր անցկացրել է հիվանդանոցում, որտեղ քթի վիրահատության է ենթարկվել, սակայն, հաշվի առնելով որ կորոնավիրուսով պայմանավորված  հիվանդանոցում տեղ չի եղել մնալու, գնացել է տուն։
Ոստիկանությունից NEWS.am–ին հայտնեցին, որ այսօր՝ հուլիսի 22—ին ժամը 4–ին, ոստիկանության Էրեբունի բաժնում քաղաքացին հաղորդում է ներկայացրել և հայտնել, որ նախորդ օրը ժամը 23–ին Զավարյան փողոցում վիճաբանության ժամանակ իրեն ծեծի են ենթարկել։ Դեպքի կապակցությամբ ոստիկանությունում նյութեր են նախապատրաստվում, նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն։

According to Armenian News-NEWS.am, an incident took place in one of the offices belonging to founder of SIL Concern LLC, businessman Khachatur Sukiasyan last evening.
Moscow-based businessman Onik Karapetyan told Armenian News-NEWS.am that Khachatur Sukiasyan’s younger brother had beaten him along with his bodyguard in the office located in Yerevan.
“The brother and his bodyguard called me on the phone and told me they had something to talk about in regard to my maternal aunt's son, adding that I had done business with him in 2016 and that I owed him money. I asked them how they knew about that, and they told me to see them,” Karapetyan said.
The businessman said years ago he and his maternal aunt's son had launched a construction project in Moscow, but they had suffered financial losses, after which the maternal aunt’s son had demanded that the businessman give him back his money, but Karapetyan claims that everything was legal and that he doesn’t owe anyone anything.
“I went to the area near the office. The man and his bodyguards talked to me and said I owe them money. They stated different amounts and told me they would destroy everything I have, if I didn’t pay them. When I told them I don’t owe anyone anything, the man and his bodyguards started hitting my face and head and broke my nose. At the end, they told me not to complain to anyone since the Prime Minister and police support them. I spent the whole night undergoing a nose surgery at the hospital, but since there was no place to stay in the hospital due to the coronavirus situation, I went home,” he said.
The Police of Armenia told Armenian News-NEWS.am that Karapetyan has filed a report to the police station and informed that he was beaten during a dispute in Yerevan yesterday. The police are preparing a report, and a forensic medicine expert examination has been designated.