Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի խաղաղապահների 40 հոգանոց զորախումբը մեկնել է Կոսովո՝ ամերիկյան ստորաբաժանման կազմում խաղաղապահ առաքելություն իրականացնելու: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին ասաց Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Զորախմբի անդամները մեկնելուց առաջ կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել, բոլորի պատասխանները եղել են բացասական»,- ասաց Ստեփանյանը:
ՊՆ մամուլի խոսնակը նշեց, որ Կոսովոյում այժմ խաղաղապահ առաքելություն իրականացնող հայ զինծառայողների շրջանում ևս կորոնավիրուսային հիվանդութան դեպք չկա:
Ուկրաինայում ՀՀ դեսպանության «Ֆեյսբուք»-ի էջը հաղորդել է, որ Կիևի «Բորիսպոլ» օդանավակայանի տարանցիկ գոտում Ուկրաինայում ՀՀ դեսպան Տիգրան Սեյրանյանը ողջունել է ՆԱՏՕ-ի կողմից Կոսովոյում իրականացվող խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցող Հայաստանի Հանրապետության Զինված ուժերի զորախմբի 32-րդ հերթափոխին:

Контингент миротворцев Вооруженных Сил Армении, состоящий из 40 человек, отправился в Косово для выполнения миротворческой миссии в составе американского подразделения. Об этом заявила в беседе с «Арменпресс» пресс-секретарь министра обороны РА Шушан Степанян.
«Члены военной группы перед отъездом прошли тест на коронавирус, все ответы были отрицательными», - сказал Степанян.
Она также отметила, что среди армянских военнослужащих, которые в настоящее время находятся в миротворческой миссии в Косово, случаев заболевания коронавирусом нет.
Согласно сообщению, размещенному на странице Посольства Армении на Украине в Facebook, посол РА на Украине Тигран Сейранян в транзитной зоне аэропорта Киева «Борисполь» приветствовал 32-ю смену ВС РА, участвующих в миротворческой миссии НАТО в Косово. Группа миротворцев направилась в столицу Косово, Приштину.