Մեծ Բրիտանիան չորեքշաբթի օրը հայտնել է, որ դեռ վաղ է ենթադրություններ անել Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի պատճառների մասին, հայտնում է Reuters- ը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը, վկայակոչելով գեներալներին, ասել էր, որ Լիբանանի մայրաքաղաքում տեղի ունեցած պայթյունը հարձակում էր:
Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ դպրոցական ստանդարտների հարցով բրիտանացի նախարար Նիք Գիբը պատասխանել է հարցին, թե ինչը կարող էր Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունի պատճառ լինել:
«Լիբանանի իշխանությունները, իհարկե, հետաքննում են այս ողբերգության պատճառը, եւ դեռ վաղ է ենթադրություններ անել, քանի դեռ հայտնի չեն այդ հետաքննության արդյունքները»,- ասել է նախարարը:
Հիշեցնենք, որ վերջին տվյալների համաձայն, Բեյրութի նավահանգստում տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով զոհվել է ավելի քան հարյուր մարդ, վիրավորվել է մոտ 4000 մարդ:

The UK said Wednesday that it is too early to speculate about the cause of the blast in Beirut, Reuters reported.
Earlier, US President Donald Trump, referring to the generals, said that the blast in the Lebanese capital was an attack.
During a meeting with reporters, British junior education minister Nick Gibb said: “The Lebanese authorities are of course investigating the cause of that tragedy and before we have the results of that inquiry it is premature to speculate.”
According to the latest data, over a hundred people were killed, and about 4,000 people were injured in the Beirut blast.