«Ժողովուրդ»-ը գրում է. «Հայաստանում մսի արտադրության ծավալների նվազման միտումը շարունակվում է: ArmLur.am-ը ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկացավ, որ այս տարվա հունվար-հունիս ամիսներին, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի հետ համեմատ, խոշոր եղջերավոր կենդանիների մսի արտադրության ծավալները 3.9 տոկոսով նվազել են: Նույն պատկերն է նաև խոզի և ոչխարի մսի դեպքում, այս տարվա հունվար-հունիսին խո­զի մսի արտադրության ծավալները պակասել են 6 տոկոսով, իսկ ոչխարինը` 2.9 տոկոսով:
Փոխարենն ավելացել են թռչնամսի արտադրության ծավալները 10.8 տոկոսով: Բացի այս, անկում արձանագրվել է նաև երշիկեղենի արտադրության ոլորտում 4.7 տոկոսի չափով: Փոխարենը Հայաստա­նում ավելացել է անասնագլխաքանակը, եթե 2017 թվականին խոշոր եղջերավոր կենդանիների գլխաքանակը կազմել է 655 հազար 800, 2018-ին այն դարձել է 590 հազար 600, 2019-ին` 571 հազար 861, իսկ 2020-ին` 579 հազար 256:
Այս ամենի արդյունքում, մասնագետների խոսքերով, տավա­րի, խոզի և ոչխարի մսի արտադրության ծավալներն առաջիկայում կավելանան»,-գրում է թերթը:

YEREVAN. – Zhoghovurd daily of the Republic of Armenia (RA) writes: The trend of reduction in the amount of meat production continues in Armenia.
ArmLur.am was informed by the RA Statistical Committee that the amount of beef production decreased by 3.9% in January-June of this year, as compared to the same period of the previous year. The same is true also for pork and mutton; the amount of production of pork decreased by 6% and mutton—by 2.9% in January-June this year.
Instead, the amount of poultry production increased by 10.8%.
In addition, a 4.7% drop was recorded also in the domain of production of sausages. Instead, the number of livestock has increased in Armenia; when the number of cattle was 655,800 in 2017, then in 2018 it became 590,600, in 2019—571,861, and in 2020—579,256.
As a result of all this, according to experts, the amount of production of beef, pork and mutton will increase [in Armenia] in the near future.