Անհայտ զինված անձինք եկել են «Յանդեքս»-ի գրասենյակ Մինսկում: Այս մասին հինգշաբթի ՏԱՍՍ-ին հաղորդել են ընկերությանը մոտ կանգնած աղբյուրից եւ հաստատել են հենց «Յանդեքս»-ում:
«Անհայտ անձինք սեւ հագուստով զենքով եկել էին «Յանդեքս»-ի գրասենյակներ Մինսկում: Գրասենյակներն արգելափակված են, այդ թվում` ներսում գտնվող մի քանի աշխատակից»,- ասել է գործակալության աղբյուրը:
Ընկերության մամուլի ծառայությունը հաստատել է աղբյուրի խոսքերը: «Մենք պարզում ենք մանրամասները»,- ասել են ընկերությունում:
Օգոստոսի 9-ի երեկոյան Մինսկի կենտրոնում եւ հանրապետության մի շարք այլ քաղաքներում զանգվածային բողոքի ցույցեր բռնկվեցին, որոնք սրվեցին իրավապահների հետ բախումների ընթացքում: Ըստ ՆԳՆ-ի` ձերբակալվել է մոտ 6 հազար մարդ, վիրավորվել են տասնյակ ոստիկաններ եւ ցուցարարներ:

Неизвестные вооруженные люди пришли в офисы «Яндекса» в Минске. Об этом сообщил ТАСС  в четверг источник, близкий к компании, и подтвердили в самом «Яндексе».
«Неизвестные люди в черной одежде с оружием пришли в офисы «Яндекса» в Минске. Офисы заблокированы, включая нескольких сотрудников, которые находятся внутри», - сказал собеседник агентства.
В пресс-службе компании подтвердили слова источника. «Выясняем детали», - сказали в компании.
С вечера 9 августа в центре Минска и некоторых других городах республики проходят массовые акции протеста, которые переросли в столкновения с сотрудниками правоохранительных органов. С воскресенья люди по вечерам выходят на демонстрации, в результате за это время, по данным МВД, были задержаны около 6 тыс. человек, пострадали десятки сотрудников милиции и демонстрантов.