ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքն այսօր՝ օգոստոսի 13-ին, կազմել է  485.17դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ ավելացել է 0.17 դրամով: Այդ մասին տեղեկանում ենք Կենտրոնական բանկի պաշտոնական կայքից։
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 574.15 դրամ (ավելացել է 3.55 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 634.70 դրամ (ավելացել է 1.87), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 6.60 դրամ (նվազել է 0.04 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների համար բանկի կողմից սահմանվել են հետեւյալ գները.  արծաթ՝ 402.6 դրամ, ոսկի՝ 30,134.89 դրամ, պլատին՝ 14,662.66 դրամ:

YEREVAN. – The American dollar’s (USD) exchange rate against the Armenian dram (AMD) comprised AMD 485.17/$1 in Armenia on Thursday this is up by AMD 0.17 from Wednesday, according to the official website of the Central Bank of Armenia.
The exchange rate for one euro was AMD 574.15 (up by AMD 3.55), that of one UK pound totaled AMD 634.70 (up by AMD 1.87), and the rate of one Russian ruble made up AMD 6.60 (down by AMD 0.04) in the country.
In addition, one gram of silver, gold and platinum amounted to AMD 402.6, AMD 30,134.89 and AMD 14,662.66, respectively.