Եվրահանձնաժողովը ողջունել է Իսրայելի եւ Արաբական Միացյալ Էմիրությունների միջեւ համաձայնագիրը դիվանագիտական ​​հարաբերությունները կարգավորելու վերաբերյալ` հայտարարելով, որ այն օգուտ կբերի երկու երկրներին եւ կօգնի ամրապնդել կայունությունը Մերձավոր Արեւելքում, փոխանցում է Reuters-ը:
«Այն կարեւոր է ինչպես երկրների, այնպես էլ տարածաշրջանային կայունության համար»,- ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Եվրահանձնաժողովի խոսնակը:
«Երկու երկրներն էլ մեր գործընկերներն են, եւ, իհարկե, մենք հակված ենք երկու պետություն ստեղծելու որոշմանը եւ պատրաստ ենք աշխատել
իսրայելցիների եւ պաղեստինցիների միջեւ բանակցությունների վերսկսման ուղղությամբ»:
Համաձայնագրի համաձայն` Իսրայելը համաձայնել է դադարեցնել գրավյալ Արեւմտյան ափին գտնվող տարածքների նախատեսված բռնակցումը:

The European Commission welcomed the agreement between Israel and the United Arab Emirates to normalize diplomatic relations, saying it will benefit both countries and help strengthen stability in the Middle East, Reuters reported.
“It is important for both (countries) and for regional stability,” a European Commission spokeswoman told a news briefing.
“Both countries are our partners and of course ... we are committed to a two-state solution and we are of course ready to work on a resumption of the negotiations between the Israelis and the Palestinians.”
Pursuant to the agreement, Israel agreed to suspend the planned annexation of territories in the occupied West Bank.