Skoda-ն հրապարակել է Enyaq քրոսովերի նոր թիզերային պատկերները։ Մեքենան կդառնա չեխական ապրանքանիշի առաջին էլեկտրական SUV-ը: Ցուցադրության էսքիզների վրա պատկերված է ապագա մոդելի օպտիկան, որը կարվի Scala եւ Kamiq ոճով: Ինչպես հայտնել են չեխական ապրանքանիշի մամուլի ծառայությունից, ապագա մոդելի լուսարձակներն ու լապտերները մշակելիս Skoda-ի դիզայներները նորից ոգեշնչվել են բոհեմյան բյուրեղապակուց:
Մեքենան կստանա լուսադիոդային նեղ լուսարձակներ եւ եռաչափ նախշերով լապտերներ: Էլեկտրական մեքենայի դիմադրության գործակիցը կլինի 0,27: Բեռնախցիկի ծավալը 585 լիտր է, հայտնում է Autonews-ը:
Դատելով նախկինում հրապարակված պատկերներից, Enyaq-ը կստանա ռադիատորի «փակ» ցանց, նեղ լուսարձակներ եւ փոքր օդային մուտքեր՝ արգելակման մեխանիզմները սառեցնելու համար: Մեքենայի սրահում կտեղադրվի թվային սարքավորումների վահանակ, երկսռնի ղեկանիվ եւ մուլտիմեդիական համակարգի 13 դյույմանոց էկրան:

Компания Skoda опубликовала новые тизерные изображения кроссовера Enyaq, который станет первым полностью электрическим SUV чешской марки. На скетчах показа оптика будущей модели, которая будет выполнена в стиле Scala и Kamiq. Как рассказали в пресс-службе чешского бренда при разработке фар и фонарей будущей модели дизайнеры Skoda вновь вдохновлялись богемским хрусталем.
Машина получит узкие фары с кристаллами светодиодов и фонари с трехмерным узором, Что касается всего экстерьера кроссовера, то в Skoda считают, что он обладает «сбалансированными динамическими пропорциями». Кроме этого, в компании заявили то набаритные размеры новинки будут «отличаются от предыдущих внедорожников марки». Коэффициент лобового сопротивления у электрокара составит 0,27. Объем багажного отделения — 585 литров, передает Autonews.
Судя по ранее опубликованным изображениям. Enyaq получит «закрытую» радиаторную решетку, короткие свесы, узкие головные фары и небольшие воздухозаборники в переднем бампере для охлаждения тормозных механизмов. В салоне машины установят цифровую приборную панель, двухспицевое рулевое колесо и 13-дюймовый дисплей мультимедийной системы.