Զեյթունում տեղի ունեցած պայթունից տուժածներից մեկի վիճակը միջին ծանրության է, մյուս տուժողի վիճակը՝ ծայրահեղ ծանր։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՆ խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը (ֆոտոռեպորտաժ
«Երեւանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 3 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետեւանքով 2 քաղացի հոսպիտալացվել են «Հերացի» թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց:
Տուժողներից մեկը կին է, նախնական տվյալներով ունի անրակոսկրի եւ քթոսկրի կոտրվածքներ, մարմնի եւ դեմքի քերծվածքներ: Այժմ գտնվում է հետազոտման փուլում եւ բժիշկներն առողջական վիճակը գնահատում են միջին ծանրության:
Մյուս տուժածը` տղամարդ, ունի մարմնի եւ վերջույթների տարածուն այրվածքներ, գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում, միացված է արհեստական շնչառության սարքին: Բժիշկների գնահատմամբ` վերջինիս առողջական վիճակը ծայրահեղ ծանր է:

YEREVAN. – Two people have been hospitalized as a result of the explosion due to a natural gas leak in Yerevan. Alina Nikoghosyan, spokesperson for the Ministry of Health of Armenia, wrote about this on her Facebook page (PHOTOS).
"One of the injured is a woman. According to preliminary data, she has fractures of the ankle and nasal bones, scratches on her body and face. She is currently under examination, and doctors assess her health condition as moderate.
The other injured, a man, has extensive burns on his body and limbs, is in the intensive care unit, hooked up to a ventilator. According to the doctors’ assessment, his health condition is critical," Nikoghosyan added, in particular.