ՌԴ մեկնելու ցանկություն հայտնող քաղաքացիները, որոնք մի քանի գիշեր է լուսացնում են Կառավարության բակում եւ հացադուլ են հայտարարում, երեկ էլ հանդիպել են ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։ Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 24-ին, լրագրողների հետ զրույցում ասաց ակցիայի մասնակիցներից մեկը։
«Մեզ շատ ջերմ ընդունեց։ Մենք ներկայացրինք իրադրությունը. ասացինք, որ այս 200 հոգու մեկնելը հապճեպ է, պետք չի սպասել։ Պարոն վարչապետը խոստացավ ինչ-որ մի հարցում մեզ աջակցել»,- ասացին ակցիայի մասնակիցները։
Նրանք շեշտեցին, որ մանկահասակ երեխաներն իրենց հետ Կառավարության բակում չեն գիշերում. «Ապատեղեկատվություն է տարածվում, թե մեզ հետ գիշերում են երեխաները, չկա նման բան»։

YEREVAN. – The Armenian nationals wishing to leave for Russia, and who are spending the past several nights outside the main government building and are on hunger strike, met with Prime Minister Nikol Pashinyan on Wednesday, too. A participant of this protest said this in a conversation with journalists Thursday.
"He [Pashinyan] received us very warmly. We presented the situation, we said that the departure of these 200 people is urgent, we should not wait. Mr. Prime Minister promised to assist us in an issue," said the protesters.
They added, however, that misinformation was being disseminated that their children also were spending the night with them outside the main government building.