Չեմ կարծում, որ կոնկրետ զինատեսակի կիրառման մասին տեղին է ընդհանրապես, քննարկելը: Այս մասին այսօր՝ սեպտեմբերի 28-ին ճեպազրույցի ժամանակ նշել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ անդրադառնալով հարցին, թե որ դեպքում հայկական կողմը կկիրրառի «Իսկանդեր» եւ «ՍՈՒ 30ՍՄ» կործանիչներ:
«Երբ որ անհրաժեշտ կգտնեն, երբ որ համապատասխան ռազմական գործողությունների տրամաբանությանը կհամապատասխանի տվյալ զինատեսակի կիրառման անհրաժեշտությունը, այդ ժամանակ էլ միանշանակ կկիրառեն»,-ասաց նա:
Արչծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ այս պահին էլ թիրախավորված են հայկական բնակավայրերը. «Հենց այս պահին ստացա տեղեկատվություն, որ ադրբեջանական հրետանին խփում է Մարտակերտ քաղաքին, րոպեներ անց դուրս կգամ, տեսանյութ կտեղադրեմ Մարտակերտից»,-ասաց ՊՆ ներկայացուցիչը:

YEREVAN. – I do not think it is appropriate to discuss the use of the specific weapon at all. Artsrun Hovhannisyan, a representative of the Ministry of Defense of Armenia, stated this Monday morning during a briefing, and when asked in which case the Armenian side will use the Iskander ballistic missiles and the SU 30SM fighter planes.
"When they find it necessary, when the logic of the relevant hostilities corresponds to the need to use this weapon, then they will definitely use it," he said.
Hovhannisyan noted that at this moment the Armenian settlements were targeted. "Right now I received information that Azerbaijani artillery was hitting the [Artsakh (Nagorno-Karabakh)] city of Martakert. I will leave in a few minutes, I will post a video from Martakert," said the representative of the Ministry of Defense of Armenia.