Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ:
Նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաեւ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը եւ Տարածքային կառավարության ու ենթակառուղցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը:
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում օպերատիվ վիճակին եւ հայկական Զինված ուժերի կողմից հակառակորդին համաչափ հակահարված հասցնելուն միտված գործողություններին:

The Security Council of Armenia held an extraordinary meeting, chaired by Prime Minister Nikol Pashinyan.
Apart from the Security Council members, the meeting was attended by RA President Armen Sarkissian, National Assembly Speaker Ararat Mirzoyan, Chief of the Office of the Prime Minister Eduard Aghajanyan and Minister of Territorial Administration and Infrastructure Suren Papikyan.
The meeting focused on the operative situation on the Line of Contact and the Armed Forces’ retaliatory action aimed at delivering a proportionate counteroffensive on the adversary.