Խոսեցի Կիպրոսի խորհրդարանի նախագահ, իմ եղբայր Դիմիտրիս Սիլուրիսի հետ։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Հայաստանի ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանը:
«Պրն․ խոսնակը լավատեղյակ էր իրավիճակի մանրամասներին և իր ամենաջերմ զգացմունքներն ու հաջողության մաղթանքները փոխանցեց հայ ժողովրդին։ Պրն Սիլուրիսը հավաստիացրեց, որ անելու է հնարավորը՝ մեր դեմ ագրեսիայի և Թուրքիայի ներգրավվածության դատապարտման ուղղությամբ»,-նշել է նա:
Խոսեցի Կիպրոսի խորհրդարանի նախագահ, իմ եղբայր Դիմիտրիս Սիլուրիսի հետ։ Պրն․ խոսնակը լավատեղյակ էր իրավիճակի...

Я разговаривал со спикером кипрского парламента, моим братом Димитрисом Силурисом. Об этом на своей странице в Facebook сообщил председатель Национального Собрания Армении Арарат Мирзоян.
По его словам, спикер парламента Кипра был хорошо осведомлен о деталях возникшей в Карабахе ситуации, передал армянскому народу свои самые теплые чувства и пожелания в достижении успехов.
«Г-н Силурис заверил, что сделает все возможное, чтобы осудить агрессию против нас и вмешательство Турции», - подчеркнул Мирзоян.