Իսպանիայի իշխանությունները հայտարարել են, որ 35 տոննա հաշիշ են առգրավել, որն անօրինականորեն փոխադրվում էր շքեղ զբոսանավերով, փոխանցում է Reuters-ը։
Իսպանիայի ֆինանսների նախարարությունը հայտարարել է, որ հաշիշը հայտնաբերվել է, երբ գործակալները բարձրացել են մաքսանենգներին պատկանող 4 զբոսանավերի վրա։ Ոստիկանությունը զբոսանավերում հայտնաբերել է 30 տոննա հաշիշ՝ ի հավելումն այն 5 տոննայի, որն ավելի վաղ առգրավվել էր այլ տեղերից։
Ոստիկանությունը կալանավորել է 9 բուլղարացու եւ մեկ ռուսաստանցու ու բռնագանձել մոտ 5 մլն եվրո արժեքով 6 զբոսանավ։
Նախարարությունից հայտարարել են, որ այս գործողությունը «ահռելի հարված էր ամենախոշոր հանցավոր կազմակերպությանը, որը զբաղվում է ծովով (Իսպանիա) հաշիշի մաքսանենգությամբ»։

Испанские власти заявили, что они конфисковали 35 тонн гашиша, которые незаконно провозились на борт роскошных яхт, передает Reuters.
Министерство финансов Испании заявило, что гашиш был обнаружен, когда агенты поднялись на борт четырех яхт, принадлежащих группе контрабандистов. Полиция обнаружила на яхтах 30 тонн гашиша в дополнение к 5 тонам, ранее изъятым в других местах.
Полиция  арестовала  девять болгар и одного россиянина и конфисковали шесть яхт на сумму около 5 миллионов евро.
В министерстве заявили, что эта операция стала  «огромным ударом по крупнейшей преступной организацией, занимающейся контрабандой гашиша по морю (в Испанию)».