Հակառակորդի կորուստները երեկվա դրությամբ կազմել են՝ 130 անվերադարձ կորուստ (սպանված), 260 վիրավոր, 29 տարբեր տեսակի զրահատեխնիկա, 3 հատ «ՏՈՍ» ծանր հրանետ, 11 տարբեր տիպի ԱԹՍ-ներ: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 1-ին, ճեպազրույցի ժամանակ նշեց պաշտպանության նախարարի մամուլի պատասխանատու Սուրեն Սարումյանը:
«Մենք պետք է հաշվի առնենք իրադարձությունների զարգացման բոլոր սցենարները՝ եւ մարելում, եւ ավելի լարվելուն: Պատրաստ ենք ցանկացած զարգացման:
Հակառակորդի անհաջողության գնահատականներից մեկը, թերեւս, մարտերից հետո խաղաղ բնակավայրերին հասցվող հարվածներն են: Երբ նա մարտադաշտում ունենում է անհաջողություն, իսկ Մարտակերտի մասին լուրը ապատեղեկատվություն է, հակառակորդին մեկ սմ անգամ առաջ գնալ նրանց չի հաջողվել, անզոր չարությունից սկսում են ռմբահարել ռազմական նշանակություն չունեցող թիրախները: Այդ թվում երեկ ռմբակոծվել է Մարտակերտը, եւ կան զոհեր խաղաղ բնակչության շրջանում»,-ասաց նա:

As of yesterday, the adversary's losses amounted to 130 irreversible losses (killed), 260 wounded, 29 different types of armored vehicles, 3 TOS-type heavy artillery, and 11 different types of UAVs. Suren Sarumyan, spokesman for the Minister of Defense of Artsakh (Nagorno-Karabakh), told this to a briefing Thursday.
"We have to take into account all the scenarios of events—both in the reduction and in the further escalation. We are ready for any development.
Perhaps one of the assessments of the adversary’s failure is the strikes on peaceful settlements after the battles. When it fails on the battlefield—whereas the news about Martakert [town] is disinformation, the adversary has not succeeded in advancing even one centimeter, and out of powerless evil, they start bombing non-military targets. Martakert was bombed yesterday, and there are casualties among the civilian population," Sarumyan added.