Երեկ հակառակորդը շարունակել է գրոհել ՊԲ մարտակարգերը՝ կիրառելով ինքնաթիռներ, ուղղաթիռներ, հրթիռահրետանային ողջ զինանոցը, օգտագործելով նաեւ զրահատանկային ստորաբաժանումներ եւ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ: Այս մասին ճեպազրույցում ասաց Արցախի ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, կիրառված սպառազինությունը, ռազմական տեխնիկան եւ անձնակազմի քանակը աննախադեպ է եղել հատկապես հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններով:
«Օպերատիվ մարտավարական եւ մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություն չի եղել: Գիշերը  լարվածությունը մի փոքր թուլացել է, սակայն հրետակոծումները շարունակվել են անընդհատ: ՊԲ ստորաբաժանումներն իրենց առջեւ դրված խնդիրները կատարել են փայլուն եւ անթերի՝ ձախողելով հակառակորդի առաջխաղացման փորձերը: Անհաջողություն կրելով հակառակորդը թիրախավորել է բնակավայրերը եւ խաղաղ բնակչությանը: Մասնավորապես Մարտունի, Մարտակերտ, Հադրութ քաղաքները, որի ընթացքում նաեւ քաղաքներում վիրավորվել են հայ եւ արտասահմանյան լրագրողներ»,-ասաց նա:
«Ցավոք սրտի հայրենիքի պաշտպանության համար պայքարում իրենց կյանքը զոհաբերել են ՊԲ 54 մարտիկներ:  Վիրավորների քանակը ճշտվում է, ունենք բավական շատ վիրավորներ»,-ընդգծեց նա:

Противник накануне продолжил атаки на позиции Армии обороны, применив самолеты, вертолеты, ракетные комплексы, бронетехнику, силы специального назначения. Об этом сообщил заместитель командующего Армией обороны Артур Саркисян.
По его словам, примененное вооружение, военная техника и численность личного состава беспрецедентные на северном и южном направлениях.
Заместитель командующего подчеркнул, что изменений в тактической и стратегической ситуации нет. Ночью напряженность немного снизилась, однако артобстрелы продолжались непрерывно. Подразделения Армии обороны блестяще выполнили поставленную перед ними задачу, пресекая все попытка противника продвинуться. Потерпев неудачу, противник начал обстрел населенных пунктов и мирного населения. В частности, обстреляны Мартуни, Мартакерт, Гадрут. В ходе обстрелов были ранены армянские и иностранные журналисты.
При защите Родины погибли 54 бойца. Число раненых уточняется. «Есть достаточно много раненых», - сообщил Артур Саркисян.