Երեկ հակառակորդը շարունակել է գրոհել ՊԲ մարտակարգերը՝ կիրառելով ինքնաթիռներ, ուղղաթիռներ, հրթիռահրետանային ողջ զինանոցը, օգտագործելով նաեւ զրահատանկային ստորաբաժանումներ եւ հատուկ նշանակության ստորաբաժանումներ: Այս մասին ճեպազրույցում ասաց Արցախի ՊԲ հրամանատարի տեղակալ Արթուր Սարգսյանը:
Նրա խոսքով, կիրառված սպառազինությունը, ռազմական տեխնիկան եւ անձնակազմի քանակը աննախադեպ է եղել հատկապես հյուսիսային եւ հարավային ուղղություններով:
«Օպերատիվ մարտավարական եւ մարտավարական իրադրությունում էական փոփոխություն չի եղել: Գիշերը  լարվածությունը մի փոքր թուլացել է, սակայն հրետակոծումները շարունակվել են անընդհատ: ՊԲ ստորաբաժանումներն իրենց առջեւ դրված խնդիրները կատարել են փայլուն եւ անթերի՝ ձախողելով հակառակորդի առաջխաղացման փորձերը: Անհաջողություն կրելով հակառակորդը թիրախավորել է բնակավայրերը եւ խաղաղ բնակչությանը: Մասնավորապես Մարտունի, Մարտակերտ, Հադրութ քաղաքները, որի ընթացքում նաեւ քաղաքներում վիրավորվել են հայ եւ արտասահմանյան լրագրողներ»,-ասաց նա:
«Ցավոք սրտի հայրենիքի պաշտպանության համար պայքարում իրենց կյանքը զոհաբերել են ՊԲ 54 մարտիկներ:  Վիրավորների քանակը ճշտվում է, ունենք բավական շատ վիրավորներ»,-ընդգծեց նա:

Yesterday, the adversary continued to attack the Defense Army, using planes, helicopters, the entire arsenal of missiles and artillery, as well as armored tank units and special units. Artur Sargsyan, Deputy Commander of the Artsakh (Nagorno-Karabakh) Defense Army, said this to a briefing Friday.
According to him, the number of weapons, military equipment, and personnel used were unprecedented, especially in the northern and southern directions.
"There has been no significant change in the operational-tactical and tactical situation. Tensions eased slightly at night, but shelling continued unabated. The units of the Defense Army performed the tasks set before them brilliantly and flawlessly, thwarting the adversary's attempts to advance. Having failed, the adversary targeted the settlements and the civilian population [of Artsakh]. In particular, the cities of Martuni, Martakert, Hadrut, during which Armenian and foreign journalists were also injured in the cities," he said.
"Sadly, 54 [more] fighters of the Defense Army sacrificed their lives in the struggle for the defense of the homeland. The number of wounded is being determined; we have quite a lot of wounded," Sargsyan stressed.