Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։ Սակայն ի տարբերություն Բաքվի ահաբեկչական իշխանության, մենք թիրախավորում ենք ոչ թե քաղաքացիական բնակչությանը, այլ խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայում ունեցող ռազմական օբյեկտները։
Այդ քաղաքներում ապրող խաղաղ բնակչությանը կրկին կոչ ենք անում անհապաղ լքել իրենց բնակավայրերը, որպեսզի խուսափեն հնարավոր զոհերից»:
Հոկտեմբերի 4-ի դրությամբ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի՝ 14 ուղղաթիռ, 17 ինքնաթիռ, 124 անօդաչու թռչող սարք, 368 միավոր զրահատեխնիկա, հիմնականում տանկեր, 82 ավտոտրանսպորտ, 10 զրահափոխադրիչ, մեկ «ՏՕՍ-1Ա» ծանր հրանետային համակարգ, 4 «Սմերչ» և 1 «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ:
Հակառակորդն ունի ավելի քան 3145 զոհ, ավելի քան 5270 վիրավոր։ Հայկական կողմից, նախնական տվյալներով, կա 209 զոհ և 200-ից ավելի վիրավոր։ Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորել է նաև Արցախի և Հայաստանի Հանրապետության զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, որի հետևանքով Գեղարքունիքում սպանվել է 2 քաղաքացիական անձ, Արցախում՝ 14 մարդ։
Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։ Սակայն ի...

Возобновился артиллерийский обстрел Степанакерта и Шуши. Об этом общи пресс-секретарь президента Арцаха Ваграм Погосян на своей странице в Facebook.
«Ответ Армии обороны не заставит себя долго ждать. Однако, в отличие от террористической власти Баку, мы нацелены не на гражданское население, а на военные объекты, дислоцированные в крупных городах.
Мы вновь призываем мирное население этих городов немедленно покинуть свои дома, чтобы избежать возможных жертв», - отметил Ваграм Погосян.
27 сентября ВС Азербайджана начали широкомасштабное наступление на Арцах. Противник постоянно обстреливая мирное население.
По состоянию на 4 октября ВС Арцаха сбили 14 вертолетов, 17 самолетов, 124 беспилотника, 368 единиц бронетехники, в основном танки, 82 автотранспорта, 10 бронетранспортеров, 1 тяжелую огнеметную систему «ТОС-1А», 4 реактивных установки залпового огня «Смерч» и 1 «Ураган». Противник потерял 3145 убитыми и 5270 ранеными.
В результате обстрелов со стороны Азербайджана убиты двое гражданских в Гегаркуникской области Армении и 14 мирных жителей Арцаха.