Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է Արցախի նախագահի խոսնակ Վահրամ Պողոսյանը:
Նա, մասնավորապես, նշել է. «Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։ Սակայն ի տարբերություն Բաքվի ահաբեկչական իշխանության, մենք թիրախավորում ենք ոչ թե քաղաքացիական բնակչությանը, այլ խոշոր քաղաքներում մշտական տեղակայում ունեցող ռազմական օբյեկտները։
Այդ քաղաքներում ապրող խաղաղ բնակչությանը կրկին կոչ ենք անում անհապաղ լքել իրենց բնակավայրերը, որպեսզի խուսափեն հնարավոր զոհերից»:
Հոկտեմբերի 4-ի դրությամբ Արցախի զինուժը խոցել է հակառակորդի՝ 14 ուղղաթիռ, 17 ինքնաթիռ, 124 անօդաչու թռչող սարք, 368 միավոր զրահատեխնիկա, հիմնականում տանկեր, 82 ավտոտրանսպորտ, 10 զրահափոխադրիչ, մեկ «ՏՕՍ-1Ա» ծանր հրանետային համակարգ, 4 «Սմերչ» և 1 «Ուրագան» տիպի համազարկային կրակի ռեակտիվ կայանքներ:
Հակառակորդն ունի ավելի քան 3145 զոհ, ավելի քան 5270 վիրավոր։ Հայկական կողմից, նախնական տվյալներով, կա 209 զոհ և 200-ից ավելի վիրավոր։ Ադրբեջանի զինված ուժերը թիրախավորել է նաև Արցախի և Հայաստանի Հանրապետության զինվորական և քաղաքացիական ենթակառուցվածքները, որի հետևանքով Գեղարքունիքում սպանվել է 2 քաղաքացիական անձ, Արցախում՝ 14 մարդ։
Թշնամին կրկին հրթիռակոծում է Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքները։ Պաշտպանության բանակի պատասխանը չի ուշանա։ Սակայն ի...

The enemy is again shelling Stepanakert and Shushi cities. Vahram Poghosyan, spokesperson for the President of the Artsakh (Nagorno-Karabakh), wrote this on Facebook Monday morning.
“The response of the [Artsakh] Defense Army will not be delayed. But unlike Baku's terrorist halls of power, we do not target the civilian population, but the military facilities that are permanently located in large cities. We again urge civilians living in those cities to immediately leave their residences to avoid possible casualties,” Poghosyan added.
On September 27, the Azerbaijani armed forces launched a large-scale attack against Artsakh, targeting its civilian population, too.
As of October 4, the Artsakh Defense Army has destroyed the adversary’s 14 combat helicopters, 17 warplanes, 124 drones, 368 units of armored vehicles—mainly tanks, 82 vehicles, and 10 armored personnel carriers—one TOS-1A heavy artillery system, 4 Smerch and 1 Uragan rocket launcher systems.
The adversary has over 3,145 casualties, more than 5,270 wounded. From the Armenian side, according to preliminary data, there are 209 casualties and more than 200 wounded.
The Azerbaijani army also targeted the military and civilian infrastructure of Artsakh and Armenia, as a result of which 2 civilians were killed in Gegharkunik Province of Armenia and 14—in Artsakh.