Մերձավոր Արեւելքի ահաբեկչական կազմակերպությունների հազարավոր զինյալներ են տեղափոխվում ղարաբաղյան հակամարտության գոտի: Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին հետախուզության ծառայության ղեկավար Սերգեյ Նարիշկինը, փոխանցում է ՌՏ-ն:
Ռուսաստանի արտաքին հետախուզական ծառայության ղեկավարը, մեկնաբանելով իրավիճակը ղարաբաղյան հակամարտության գոտում, համոզմունք հայտնեց, որ կողմերը կվերադառնան բանակցությունների սեղանի շուրջ:
Հիշեցնենք, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը ավելի վաղ հայտարարել էր, որ 300 սիրիացի գրոհային է Թուրքիայի Գազիանթեփ քաղաքի միջով Բաքու տեղափոխվել: Նրա խոսքով` այդ մարդիկ նույնականացվել են. նրանք պատկանում են Հալեպի շրջանում գործող խմբին:
Իրավիճակին ծանոթ աղբյուրները սիրիական ընդդիմությունում հայտնում էին, որ Լեռնային Ղարաբաղում սպանվել է 93 վարձկան Սիրիայից, նրանցից 53-ի մարմինները տեղափոխվել են Սիրիա: Մեկ այլ աղբյուր սիրիական ընդդիմությունում հայտարարել էր, որ հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ Ղարաբաղում 322 «լավ զինված» սիրիացի վարձկան կա:

Director of the Foreign Intelligence Service of Russia Sergey Naryshkin says thousands of militants of terrorist organizations in the Middle East are being transferred to the Nagorno-Karabakh conflict zone, RT reports.
Commenting on the situation in the Nagorno-Karabakh conflict zone, Naryshkin expressed certainty that the sides will return to the negotiating table.
Earlier, President of France Emmanuel Macron had declared that 300 Syrian militants have been transferred to Baku through the Turkish city of Gaziantep, identified and belong to the group of terrorists in Aleppo.
Insiders of the Syrian opposition reported that 93 mercenaries of Syria have been killed in Nagorno-Karabakh, and out of those 93, the bodies of 53 have been transferred to Syria. Another source of the Syrian opposition had declared that, as of October 1, there are 322 ‘well armed’ Syrian mercenaries in Nagorno-Karabakh.