Հազարավոր հայեր փակել են Բրյուսելի կենտրոնական փողոցները՝ իրենց բողոքը հայտնելով ադրբեջանական ագրեսիայի, Թուրքիայի ներգրավվածության դեմ։
Ցույցին մասնակցում են ոչ միայն Բելգիայի հայերը, այլ նաև հայկական կազմակերպություններ Ֆրանսիայից, Գերմանիայից և Հոլանդիայից։
Նշենք, որ այս պահին Եվրոխորհրդարանում քննարկվում է իրավիճակը Արցախում։ Եվրախորհրդարանի 55 պատգամավոր իրենց խոսքում աջակցություն են հայտնել Արցախին և հայ ժողովրդին։
Նրանք վանկարկում են «Հայաստան», «Արցախ»։ Ցուցարարների ձեռքին կան բազմաթիվ պաստառներ, որով կոչ են անում եւ պահանջում դադարեցնել ագրեսիան Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ։

Thousands of Armenians have closed down the major streets of Brussels to express their protest against Azerbaijani aggression and Turkey’s involvement in the Nagorno-Karabakh conflict.
The protest has gathered not only the Armenians of Belgium, but also Armenian organizations from France, Germany and the Netherlands.
Currently, the European Parliament is discussing the situation in Artsakh (Nagorno-Karabakh), and 55 deputies have expressed their support to Artsakh and the Armenian people.
The Armenian protesters are screaming “Armenia”, “Artsakh” with signs calling on and demanding cessation of aggression against Artsakh and Armenia.