Հազարավոր հայեր փակել են Բրյուսելի կենտրոնական փողոցները՝ իրենց բողոքը հայտնելով ադրբեջանական ագրեսիայի, Թուրքիայի ներգրավվածության դեմ։
Ցույցին մասնակցում են ոչ միայն Բելգիայի հայերը, այլ նաև հայկական կազմակերպություններ Ֆրանսիայից, Գերմանիայից և Հոլանդիայից։
Նշենք, որ այս պահին Եվրոխորհրդարանում քննարկվում է իրավիճակը Արցախում։ Եվրախորհրդարանի 55 պատգամավոր իրենց խոսքում աջակցություն են հայտնել Արցախին և հայ ժողովրդին։
Նրանք վանկարկում են «Հայաստան», «Արցախ»։ Ցուցարարների ձեռքին կան բազմաթիվ պաստառներ, որով կոչ են անում եւ պահանջում դադարեցնել ագրեսիան Արցախի ու Հայաստանի նկատմամբ։

Тысячи армян заблокировали центральные улицы Брюсселя, протестуя против азербайджанской агрессии в Карабахе и вмешательства Турции.
В митинге приняли участие не только армяне из Бельгии, но и армянские организации из Франции, Германии и Нидерландов.
Следует отметить, что в настоящее время ситуация в Арцахе обсуждается в Европарламенте. В своих выступлениях 55 депутатов Европарламента выразили поддержку Арцаху и армянскому народу.
Участники акции  скандируют «Армения», «Арцах». У демонстрантов много плакатов, призывающих к прекращению агрессии против Карабаха и Армении.