Մենք սկսում ենք «50PLUS» նոր շարժում, որը թույլ կտա Հայաստանի եւ սփյուռքի միջեւ փոխգործակցությունը տեղափոխել ավելի բարձր մակարդակի եւ ապահովել դրամական միջոցների անընդհատ հոսքեր: Այս մասին հոկտեմբերի 21-ին կայացած ճեպազրույցի ժամանակ ասաց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Հայկակ Արշամյանը:
Նա հստակեցրեց, որ հայրենակիցները կկարողանան միջոցներ ուղարկել ոչ միայն միանվագ օգնության տեսքով, այլ դա անել ամեն ամիս:
«Եթե, օրինակ, 1 միլիոն մեր հայրենակիցներ ամսական 50 դոլար ուղարկեն հիմնադրամին, ապա հնարավոր կլինի ամսական հավաքել 50 միլիոն դոլար եւ տարեկան 600 միլիոն դոլար»,- հավելեց գործադիր տնօրենը:

Начинаем новое движение «50PLUS», которое позволит перевести взаимодействие Армении и диаспоры на более высокий уровень и обеспечить постоянные денежные потоки. Об этом в ходе брифинга 21 октября заявил исполнительный директор Всеармянского фонда «Айастан» Айкак Аршамян.
Он уточнил, что соотечественники смогут отправлять средства не только в виде единовременной помощи, но делать это каждый месяц.
«Если, например, 1 млн. наших соотечественников каждый месяц направят по 50 долларов в Фонд, то можно будет собрать 50 млн. долларов в месяц и 600 млн. долларов в год», - добавил исполнительный директор Фонда.