ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մեր բանակի թիկունքն ամուր պահելու նպատակով անհրաժեշտ է ապահովել արյան պաշարների բավարար քանակ:
Արյունատվության համար խնդրում ենք անձնագրով մոտենալ ՀՀ ՊՆ կենտրոնական կլինիկական զինվորական հոսպիտալ` ք. Երևան Մուրացան 113 յուրաքանչյուր օր ժամը 10:00-ից 14:00-ն:
Անհրաժեշտ ու կարևոր են արյան բոլոր խմբերը՝ առանց բացառության:
Արյունատվության նպատակով խնդրում ենք ներկայանան այն անձինք, որոնք չունեն քրոնիկական և ինֆեկցիոն հիվանդություններ:
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ մեր բանակի թիկունքն ամուր պահելու նպատակով անհրաժեշտ է ապահովել արյան...

Министерство обороны Армении сообщает, что для крепкой поддержки тыла армии необходимо обеспечить достаточное количество запасов крови.
Для сдачи крови необходимо с паспортом обратиться в Центральный клинический военный госпиталь Министерства обороны Армении, расположенный по адресу г. Ереван, улица Мурацана 113. Он будет работать в ежедневном режиме с 10:00 до 14:00.
Все группы крови важны и необходимы без какого-либо исключения.
По вопросу сдачи крови в Центральный клинический военный госпиталь могут обратиться лишь те лица, у которых нет каких-либо хронических и инфекционных заболеваний.