Պատերազմի ընթացքում հարկ վճարողների վարքագիծը էականորեն փոխվել է։ Չնայած տնտեսական բարդ իրավիճակին, նրանք ավելի պարտաճանաչ են դարձել։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Այսօր աշխատանքային հանդիպում ունեցա ՊԵԿ նախագահ Էդուարդ Հովհաննիսյանի հետ եւ նա մի զարմանալի տեղեկություն հայտնեց։
Պատերազմի ընթացքում հարկ վճարողների վարքագիծը էականորեն փոխվել է։ Չնայած տնտեսական բարդ իրավիճակին, նրանք ավելի պարտաճանաչ են դարձել։
Արդյունքում՝ տարվա կտրվածքով բյուջեի վերանայված պլանի շուրջ 40 մլրդ դրամի գերակատարում ենք սպասում, ինչն այնքան անհրաժեշտ է՝ մանավանդ հիմա։

“Today I had a working meeting with Chairman of the State Revenue Committee Eduard Hovhannisyan, who reported news that was surprising.
Taxpayer behavior has essentially changed during the war. Despite the difficult economic situation, they have become more duteous.
As a result, the government expects overperformance of nearly AMD 40,000,000,000 of the revised budget plan for the year, and this is much needed, especially now.
This is a key indicator of the resilience of the Armenian public and serves as a brilliant example of pan-national consolidation.