Թայվանը հասել է ռեկորդային 200 օրվա՝ առանց երկրում Covid-19-ով վարակման դեպքերի, ինչն ընդգծում է վիրուսը վերահսկողության տակ պահելու նրա հաջողության մասին, քանի որ հիվանդության դեպքերն աճում են աշխարհի շատ երկրներում, հայտնում է The Guardian-ը։
Թայվանի իշխանությունները արագ միջոցառումներ են ընդունել, որ կասեցնեն հիվանդության տարածումը, վերահսկման խիստ միջոցառումներ են ընդունել, ներառյալ երկշաբաթյա կարանտին բոլորի համար, ով կղզի է ժամանում, եւ ռեսուրսներ են ներդրել թեստավորման եւ հետեւելու համար։
Ուհանից ժամանող ճանապարհորդների ստուգումները, որտեղ սկսվել էր համաճարակը,  սկսվել են դեկտեմբերի 31-ին հենց առողջապահության մարմինները Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպությանը հայտնել էին անհայտ ծագման վիրուսային թոքաբորբով պացիենտների հայտնվելու մասին։

Тайвань достиг рекордных 200 дней без случаев заражения Covid-19 внутри страны, что подчеркивает его успех в удержании вируса под контролем, поскольку случаи заболевания растут во многих странах мира, пишет The Guardian.
Тайваньские власти быстро приняли меры, чтобы остановить распространение болезни, ввели строгие меры контроля, включая двухнедельный карантин для всех, кто прилетает на остров, и вложили ресурсы в тестирование и отслеживание.
Проверки путешественников, прибывающих из Ухани, где началась эпидемия, начались 31 декабря, как только органы здравоохранения сообщили Всемирной организации здравоохранения о появлении пациентов с вирусной пневмонией неизвестного происхождения.