Այսօր ամբողջ օրը՝ վաղ առավոտից, Ադրբեջանի զինված ուժերը ահաբեկիչների հետ միասին ռազմաճակատի գրեթե ողջ երկայնքով շարունակել են հարձակողական գործողությունները: Այս մասին այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, ճեպազրույցի ժամանակ նշել է ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Նրա խոսքոբ, մարտերի ինտենսիվությունն այդքան բարձր չի եղել, սակայն որոշ օջախային ուղղություններում ընթացել են ինտենսիվ հարձակոփղական գործողություններ:
«Մասնավորապես, կենտրոնական ուղղությամբ, 1-2 դիրքերի վրա նետելով մեծաքանակ հետեւակային եւ այլ ուժեր, զրահատեխնիկա,  օգտագործելով հրետանի,  ընդ որում միաժամանակ  հրետակոծելով Մարտունի քաղաքը, Ադրբեջանի զինված ուժերին հաջողվել է ունենալ որոշակի առաջխաղացում, որոշակի դիրքային փոփոխություններ:
Դրան հակառակ հարավային եւ հարավ-արեւելյան ուղղություններում ընթացող առանձին օջախային մարտերում մեր զինված ուժերը կարողացել են հակառակորդից հետ վերցնել որոշակի դիրքեր եւ ապահովել որոշակի առաջխաղացում:
Մարտերը հիմա էլ շարունակվում են, դրանք մեծ ինտենսիվություն չունեն, սակայն զորատեսակային եւ զինատեսակային առումով կիրառվում են բավականին շատ զենքեր ու զինատեսակներ»,-հայտարարեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:

Сегодня с раннего утра и в течение всего дня вооруженные силы Азербайджана вместе с террористами продолжали наступательные операции практически по всей линии фронта. Об этом заявил на брифинге представитель Минобороны Арцрун Ованнисян.
По его словам, интенсивность боевых действий была не такой высокой, но на некоторых участках велись интенсивные наступательные операции.
«В частности, на центральном направлении, перебросив на 1-2 позиции большое количество пехоты и других сил, бронетехнику, применив артиллерию, одновременно обстреляв город Мартуни, вооруженные силы Азербайджана добились определенного прогресса, определенных позиционных изменений.
С другой стороны, в отдельных очаговых боях на южном и юго-восточном направлениях наши вооруженные силы смогли отбить определенные позиции у противника и обеспечить некоторый прогресс.
Бои все еще продолжаются, они не очень напряженные, используется много оружия и боеприпасов», - сказал Арцрун Ованнисян.