2021 թվականին պետական ​​բյուջեից նախատեսվում է 7 միլիարդ 51 միլիոն դրամ հատկացնել Հայաստանի Հանրային հեռուստատեսության խորհրդին: Այս մասին Հայաստանի Ազգային ժողովում ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի, ինչպես նաեւ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական ​​խորհրդարանական հանձնաժողովների համատեղ նիստին ասաց ՀՀ ֆինանսների նախարար Ատոմ Ջանջուղազյանը:
Այդպես, ըստ նախարարի` Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության խորհրդի ֆինանսավորումը 2020-ի համեմատ կկրճատվի:
Ընդ որում, հաջորդ տարի նախատեսվում է 313 միլիոն դրամ հատկացնել Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի խորհրդին: Այս միջոցները հիմնականում ուղղվելու են ապարատի ֆինանսավորմանը:

Совету общественного телевидения в 2021 году из госбюджета планируется выделить 7 млрд. 51 млн. драмов. Об этом в Национальном Собрании Армении на совместном заседании постоянных парламентских Комиссий по финансово-кредитным и бюджетным вопросам, а также по науке, образованию, культуре, диаспоре, молодежи и спорту заявил 9 ноября министр финансов Армении Атом Джанджугазян.
Таким образом, по словам министра, по сравнению с 2020 годом, финансирование Совета общественного телевидения Армении будет сокращено.
При этом, Совету телевидения и радио в будущем году планируется выделить 313 млн. драмов. Эти средства в основном будут направлены на финансирование аппарата.