Մցխեթա-Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհի (Ռազմավիրական ճանապարհ) Գուդաուրի-Քոբի հատվածում շարժումը վերականգնվել է երթեւեկությունը տրանսպորտային բոլոր միջոցների համար: Այդ մասին կիրակի հայտնել է Վրաստանի Տարածաշրջանային զարգացման եւ ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհների վարչությունը, հաղորդում է Ինտերֆաքս-ը:
Միեւնույն ժամանակ նշվում է, որ Գուդաուրի-Քոբի հատվածում շարժումը պետք է իրականացվի անվտանգ ռեժիմում միայն ձնահյուսից պաշտպանող թունելներով: Ինչպես նշել են նախարարությունից, կցորդներով եւ կիսակցորդներով մեքենաները, ինչպես նաեւ ավելի քան 30 մարդ տարողությամբ ավտոբուսները պետք է շարժվեն թունելներում միակողմանի:
Սահմանված սահմանափակումները պահպանելու համար աշխատում է պարեկային ոստիկանությունը:
Հիշեցնենք, որ նոյեմբերի 18-ի երեկոյան Ռազմավիրական ճանապարհի նշված հատվածը փակվել էր նախ մեծ բեռնատարների համար ինտենսիվ ձյան տեղումների պատճառով, իսկ մեկ օր անց ձնահյուսի վտանգի պատճառով այն փակ էր բոլոր տեսակի ավտոտրանսպորտի համար:

The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructures of Georgia today reported that movement in the Gudauri-Kobi sector of the Mtskheta-Stepantsminda-Lars road (Military-Georgian Road) has been restored for all vehicles, Interfax reported.
The Roads Department also states that vehicles must move in the Gudauri-Kobi sector only through tunnels protecting vehicles from an avalanche.
Patrol officers are working to observe the restrictions.
On the evening of November 18, the mentioned sector of the Military-Georgian Road was closed for large trucks due to intensive avalanche, and a day later, it was closed for all vehicles due to the risk of an avalanche.