Եվրասիական տնտեսական ֆորումը, որը ծրագրվում էր անցկացնել Մինսկում դեկտեմբերի երկրորդ կեսին, չեղարկվել է։ Այս մասին հայտնել է Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի կոլեգիայի նախագահի օգնական Իյա Մալկինան, հաղորդում է Ինտերֆաքսը:
«Այդ հարցն անցած շաբաթ քննարկվել է ԵՏՀ Խորհրդի նիստում: Հաշվի առնելով համաճարակաբանական վիճակը՝ որոշում է կայացվել ֆորումը չեղարկելու մասին»,-ասել է նա:
Հոկտեմբերին Մալկինան հայտնել է Մինսկում դեկտեմբերի երկրորդ կեսին առերես ձեւաչափով եվրասիական տնտեսական ֆորում անցկացնելու բելառուսական կողմի նախաձեռնության մասին:

Евразийский экономический форум, который планировалось провести в Минске во второй половине декабря, отменен, сообщила помощник председателя коллегии Евразийской экономической комиссии (ЕЭК) Ия Малкина, передает Интерфакс.
«Этот вопрос рассматривался на заседании Совета ЕЭК, прошедшем в понедельник. С учетом эпидемиологической ситуации принято решение не проводить форум в декабре 2020 года», - сказала Малкина.
В октябре Малкина сообщила об инициативе белорусской стороны провести Евразийский экономический форум во второй половине декабря в Минске очно.