ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Անվտանգության խորհրդի մշտական անդամների հետ քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահների եւ մարդասիրական առաքելության աշխատանքը: Այս մասին, ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ, հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը:
«Կայացել է Ղարաբաղում մարդասիրական առաքելության եւ ռուս խաղաղապահների գործունեության մասին զրույց»,-ասել է նա:
«Այդ համատեքստում նախագահը խորհրդակցության մասնակիցներին տեղեկացրել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ ունեցած հեռախոսազրույցների մասին»,-հավելել է Պեսկովը:
Նրա խոսքով՝ անդրադարձ է կատարվել նաեւ ներռուսական օրակարգի սոցիալ-տնտեսական տարբեր ակտուալ հարցերին:
Խորհրդակցությանը մասնակցել են վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, ԱԽ ղեկավարի տեղակալ Դմիտրի Մեդվեդեւը, Կրեմլի վարչակազմի ղեկավար Անտոն Վայնոն, ԱԽ քարտուղար Նիկոլայ Պատրուշեւը, պաշտպանության նախարար Սերգեյ Շոյգուն, ներքին գործերի նախարար Վլադիմիր Կոլոկոլցեւը, ԱԴԾ տնօրեն Ալեքսանդր Բորտնիկովը եւ ԱՀԾ տնօրեն Սերգեյ Նարիշկինը, ինչպես նաեւ բնապահպանական, էկոլոգիայի եւ տրանսպորտի հարցերով նախագահի հատուկ ներկայացուցիչ Սերգեյ Իվանովը:

Президент России Владимир Путин на совещании в пятницу с постоянными членами Совета безопасности РФ обсудил работу гуманитарной миссии и российских миротворцев в Нагорном Карабахе. Об этом сообщил пресс-секретарь главы государства Дмитрий Песков, передает ТАСС.
«Состоялся также разговор о деятельности российских миротворцев и о работе гуманитарной миссии в Карабахе», - сказал он.
«В этом контексте президент информировал участников совещания о своих состоявшихся телефонных контактах с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и премьером Армении Николом Пашиняном», - добавил представитель Кремля.
По его словам, затрагивались также различные актуальные вопросы социально-экономической внутрироссийской повестки дня.
В совещании приняли участие премьер-министр Михаил Мишустин, заместитель председателя СБ РФ Дмитрий Медведев, руководитель администрации Кремля Антон Вайно, секретарь Совбеза Николай Патрушев, министры обороны Сергей Шойгу и внутренних дел Владимир Колокольцев, директора ФСБ и СВР Александр Бортников и Сергей Нарышкин, а также спецпредставитель президента по вопросам природоохранной деятельности, экологии и транспорта Сергей Иванов.