Անհետ կորած զինծառայողների ծնողները, որոնք առավոտյան հավաքվել էին Էջմիածնի զորամասի մոտ, այս պահին Հայաստանում ՌԴ դեսպանատան մոտ են, պատրաստվում են նամակով դիմել ռուսական իշխանություններին, որպեսզի օգնեն վերադարձնել իրենց որդիներին:
Ծնողներից մեկը լրագրողներին հայտնեց, որ հիմա սպասում են, որպեսզի ներսից որևէ մեկը գա ու վերցնի նամակը. «Միայն Ռուսաստանի նախագահը կարող է օգնել մեզ: Նիկոլ Փաշինյանն էլ ասել է՝ միայն Պուտինը: Ռուսաստանը պետք է լուծի այս հարցը»,-ասաց նա:
Մեկ այլ ծնող ասաց, որ արդեն 40 օր սպասում են, Հայաստանից որևէ օգնություն չկա, հիմա միակ հույսը Ռուսաստանն է. «Միգուցե այնտեղ խղճան մեր հայ ժողովրդին, մեր հայ բալաներին»:
Ավելի ուշ դեսպանատնից իջան աշխատակիցներ ու վերցրեցին նամակը՝ խոստոնալով ջանքեր գործադրել ու նշելով, որ կիսում են ծնողների ցավը:

Родители пропавших без вести армянских военнослужащих, которые утром собрались возле воинской части в Эчмиадзине, в настоящее время находятся у посольства России в Армении. Они  собираются передать письмо властям России с просьбой помочь им вернуть своих сыновей.
Один из родителей сообщил журналистам, что теперь они ждут, пока кто-то изнутри спустится и заберет у них письмо. «Только президент России может нам помочь. Никол Пашинян также сказал, чтобы мы обратились к Путину. Россия должна решить этот вопрос», - сказал родитель.
Другой родитель подтвердил, что вся их надежда лишь на Россию. «Мы ждем уже 40 дней. В Армении нам никто не помогает. Теперь вся наша надежда на Россию. Возможно, там сжалятся над нами, над нашими детьми», - отметил родитель пропавшего без вести военнослужащего.
Позже сотрудники посольства спустились к родителям и забрали письмо, пообещав приложить все усилия, добавив, что они разделяют горе родителей.