Վճռաբեկ դատարանի պալատի նախագայի պաշտոնում հնարավոր առաջադրման համար դատավորի ստաժի առումով ներկայացվող պահանջն ու սահմանափակումը, որը հաստատվել է ոչ պակաս 3 տարվա սահմաններում, չեղարկվելու է: Այս մասին հունվարի 18-ին Ազգային ժողովի նիստում Հայաստանի Դատական օրենսգրքում փոփոխություններ կատարելու մասին օրինագծի քննարկման ժամանակ ասաց օրինագծի համահեղինակ, իշխող «Իմ քայլը» դաշինքի պատգամավոր Վլադիմիր Վարդանյանը:
Այսպիսով, դատավորները, որոնց աշխատանքային ստաժը Վճռաբեկ դատարանում 3 տարուց պակաս է, բայց նրանք համապատասխանում են այդ օրենքի մյուս պահանջներին, կարող են առաջադրվել Վճռաբեկ դատարանի պալատի նախագահի պաշտոնում:

Требование и ограничение по стажу работы судьи для возможного выдвижения на должность председателя Палаты Кассационного суда, которое установлено в пределах не менее 3 лет, будет отменено. Об этом на заседании Национального Собрания в ходе обсуждения законопроекта о внесении изменений в Судебный кодекс Армении заявил 18 января соавтор законопроекта, депутат от правящего блока «Мой шаг» Владимир Варданян.
Таким образом, судьи, стаж работы в Кассационном суде которых составляет менее трех лет, но которые полностью отвечают другим требованиям данного закона, смогут баллотироваться на пост председателя Палаты Кассационного суда.