Բաքուն խոցված Մի-24 ուղղաթիռի գործով իրավական օգնության խնդրանքով միջնորդություն է ուղարկել Մոսկվային, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից:
«Ներկա պահին այս քրեական գործով իրականացվում են ինտենսիվ քննչական-օպերատիվ միջոցառումներ: Միջնորդագրի արդյունքներից հետո կապահովվի նշված քրեական գործի վերաբերյալ օրինական որոշման ընդունումը»,- ասել են մամուլի ծառայությունից:
Նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը Հայաստանի օդային տարածքում, մարտական գործողությունների գոտուց դուրս Մի-24 են խոցել: Դրա հետեւանքով անձնակազմի երկու անդամ զոհվել էր, եւս մեկը տարհանվել էր միջին ծանրության վնասվածքներով: Բաքուն խոստովանել էր, որ «պատահաբար» հարվածել է ռուսական ուղղաթիռին, ներողություն էր խնդրել ու Ռուսաստանին փոխհատուցում վճարելու պատրաստակամություն հայտնել: Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել «ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունք» հոդվածով:

Баку отправил Москве ходатайство об оказании правовой помощи по делу о сбитом российском вертолете Ми-24, заявили РИА Новости в пресс-службе Генпрокуратуры Азербайджана.
«На данный момент по указанному уголовному делу ведутся интенсивные следственно-оперативные мероприятия.  После результатов ходатайства будет обеспечено принятие законного решения по указанному уголовному делу», — заявили в пресс-службе.
Девятого ноября Минобороны России сообщило, что ВС Азербайджана сбили Ми-24 в воздушном пространстве над Арменией, вне зоны боевых действий. В результате погибли два члена экипажа, еще одного эвакуировали с травмами средней тяжести. Баку признал, что сбил российский вертолет «случайно», принес извинения и выразил готовность выплатить России компенсации. Генпрокуратура Азербайджана возбудила уголовное дело по статье «халатное отношение к службе». 4 января дело было переквалифицировано по статье умышленное убийство одного и более лиц.