Բաքուն խոցված Մի-24 ուղղաթիռի գործով իրավական օգնության խնդրանքով միջնորդություն է ուղարկել Մոսկվային, «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել են Ադրբեջանի գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունից:
«Ներկա պահին այս քրեական գործով իրականացվում են ինտենսիվ քննչական-օպերատիվ միջոցառումներ: Միջնորդագրի արդյունքներից հետո կապահովվի նշված քրեական գործի վերաբերյալ օրինական որոշման ընդունումը»,- ասել են մամուլի ծառայությունից:
Նոյեմբերի 9-ին Ռուսաստանի պաշտպանության նախարարությունը հաղորդել էր, որ Ադրբեջանի զինված ուժերը Հայաստանի օդային տարածքում, մարտական գործողությունների գոտուց դուրս Մի-24 են խոցել: Դրա հետեւանքով անձնակազմի երկու անդամ զոհվել էր, եւս մեկը տարհանվել էր միջին ծանրության վնասվածքներով: Բաքուն խոստովանել էր, որ «պատահաբար» հարվածել է ռուսական ուղղաթիռին, ներողություն էր խնդրել ու Ռուսաստանին փոխհատուցում վճարելու պատրաստակամություն հայտնել: Ադրբեջանի գլխավոր դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել «ծառայության նկատմամբ անփույթ վերաբերմունք» հոդվածով:

Baku has sent a petition to Moscow with the request for legal aid with regard to the case of the downed Mi-24 helicopter, the press service of the Prosecutor General’s Office of Azerbaijan told RIA Novosti.
The press service also reported that intensive investigative and operational measures are being taken under this criminal case and that adoption of a lawful decision on the mentioned criminal case will be ensured after the petition is considered.
On November 9, the Russian Ministry of Defense reported that the Armed Forces of Azerbaijan had downed a Mi-24 helicopter within the airspace of Armenia and beyond the zone of hostilities. As a result, two members of the personnel died, while another was evacuated with injuries of medium gravity. Baku admitted that it had ‘accidentally’ struck down the Russian helicopter, apologized and expressed willingness to pay Russia the amount of compensation. The Prosecutor General’s Office of Azerbaijan has launched a criminal case under the article of ‘carless attitude towards service’.